Чи потрібно сплачувати за транспортування газу у разі його відсутності?

Полтавка Людмила Гусаренко понад рік живе без газопостачання, проте от отримує платіжки за розподіл. Чи повинен споживач сплачувати за рахунки, якщо не користується газом, і як повернути блакитний вогник до квартири, з'ясовувала Анна Ружін.

Пані Людмила вже понад рік використовує лише електрику, газопостачання в її квартирі немає. Все розпочалося з витоку на внутрішньобудинковому газопроводі. Після цього – перевірка та пропозиції укласти договір на обслуговування мереж.

Ольга Артеменко, прессекретар АТ «Полтавагаз»  

- Після виконання ремонтних робіт, як того вимагають правила безпеки систем газопостачання, наші фахівці здійснили обхід приміщень, де знаходяться газові прилади та мережі, до яких необхідно відновити розподіл природного газу. Так у споживачів квартири 87 було виявлено порушення. Була невідповідність систем газопостачання в проєктній документації і про це створений акт, який наданий споживачці.

Тож лічильник зняли та поставили заглушку. Тепер жінка готує їжу в мультиварці або на електроплитці. Говорить: процес не швидкий. Пів дня витрачає на те, щоб зварити борщ чи спекти пиріг.

- Чайником кип'ячу воду, тоді виливаю. Вмикаю конфорку і воно швидше закіпає. І це максимум, п'ятірка. І то воно ледве-ледве кипить.

В акті вказаний ряд недоліків і порушень: газовий лічильник не на правильній висоті і місці, і це не сходиться з проєктом.

Проте жінка стверджує: в квартиру в'їхали понад 20 років тому, і нічого не чіпали, все, як і було.

Ольга Артеменко, прессекретар АТ «Полтавагаз»  

- Він знаходився нижче, значно нижче, вони його перенесли. Саме тому розподіл природного газу було обмежено. Для них індивідуально, шляхом встановлення інвентарної заглушки, зокрема, у їх квартирі.

Газопостачання немає, адже на трубі стоїть заглушка, але рахунки на транспортування газу приходять. Спочатку жінка їх сплачувала, але згодом припинила, тоді й розпочалися проблеми з субсидією. 

Людмила Гусаренко, полтавка 

- За два місяці я заплатила: за січень та лютий 2020 року. Так як вони 20 січня вимкнули з ремонтом якимось, а 5 зняли лічильник. Я і за лютий заплатила. А далі не плачу, газу то в мене немає, і мені ні за що платити.

В «Полтавагаз» стверджують: оплачувати потрібно, адже за кожним споживачем закріплена мінімальна річна потужність у залежності від кількості газових приладів. 

Інформацію підтверджує і голова Центру аналізу та стратегій. 

Ігор Чаленко, голова Центру аналізу та стратегій

- Відсутність газопостачання протягом тривалого періоду не є підставою для того, щоб компанія, яка надає послуги з розподілу газу, не нараховувала відповідні платежі щомісяця. Як постачальник, так і компанія, що надає розподіл газу, так і споживач працюють згідно з кодексом газорозподільчих систем, який, відповідно, затверджується національним регулятором НКРЕКП. На жаль, у нинішній редакції можливості для того, щоб людина просто не платила через невикористання газу, щоб людина не платила за розподіл, на жаль, на сьогодні серед чинних підстав такої можливості немає.

Але споживач може звернутися з відповідною заявою про відмову газу.

Пані ж Людмилі варто звернутися до «Полтавагазу», щоб або усунути недоліки і повернути розподіл, або відмовитися вд газопостачання. 

Стрічка новин