З 27 лютого почнуть діяти нові правила дистанційної та надомної роботи

26 лютого 2021 року опублікований Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу». Тож, що це означає.

- Тепер при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу обов'язково має бути дотримана письмова форма.

- Закон передбачає можливість ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

- Також за письмовим погодженням між працівником і роботодавцем може встановлюватися гнучкий режим робочого часу.

- Мінекономіки повинен затвердити типову форму трудового договору про надомну та дистанційну роботу. Виконання надомної роботи не тягне за собою змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.

А ось укладати трудовий договір про дистанційну роботу за наявності небезпечних і шкідливих виробничих (технологічних) факторів заборонено.

Стрічка новин