У Полтаві презентували настільний календар про видатних українських жінок 20 століття

У Полтаві презентували настільний календар про видатних українських жінок 20 століття

«Українські жінки ХХ століття» - це зручний настільний календар на 2021 рік, який розповідає історії українських жінок, які у різний спосіб вплинули на становлення та розвиток української державності або здійснили вагомий внесок у розвиток української науки, культури, освіти чи інші визначні досягнення наприкінці  ХІХ – ХХ століттях. Полтавський офіс Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) презентував календар для громадськості Полтави та поширив його серед навчальних, медійних, бібліотечних, комунальних та громадських інституцій краю.

"Кожен місяць в календарі присвячений одній українській діячці за принципом хронологічного відбору за круглими та напівкруглими датами року народження», -  повідомив на презентації регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар. «Презентацію  влаштовуємо   у межах просвітницького заходу  до 165-ої річниці від дня народження Софії Русової, оскільки саме їй присвячено лютневу сторінку календаря «Українські жінки ХХ століття», - сказав він. «Софія Русова — діячка доби Української революції 1917-22 років, видатна українська педагогиня, авторка цілої низки педагогічних праць, прозаїк й літературознавиця. Належала до Української Центральної Ради, входила до Секретаріату освіти Української Народної Республіки, в якому очолювала дошкільний і позашкільний відділи", — розповів Олег Пустовгар. 

Серед героїнь календаря «Українські жінки ХХ століття» політикеса Олена Левчанівська, освітянка Христина Алчевська, військовичка Софія Галечко, громадські діячки та письменниці – Дніпрова Чайка, Олена Теліга, Марія Бачинська-Донцова та інші. Завантажити електронну версію календаря можна за посиланням.  «Героїні календаря в різний спосіб стали на захист української державності під час Перших (1917-1921 роки) та Других визвольних змагань (кін. 1930-х - 1950-ті роки). До календаря увійшли 12 ювілярок, які є особливими для історії України. Ці жінки  різні за походженням, віком, освітою, професію. Об’єднує їх те, що вони не залишилися осторонь суспільних та політичних процесів і подій, які відбувалися на українських землях протягом ХХ століття. Вони з яскравою громадянською проукраїнською позицією, переважно активістки жіночого руху, правозахисниці та політичні діячки. Це представниці різних поколінь українок, які щоденно виборювали право відбутися і ставали взірцем для інших», - прокоментувала на офіційному сайті УІНП, авторка проєкту та співробітниця УІНП Наталя Слобожаніна. 

Стрічка новин