Кременчуцького журналіста зобов'язали спростувати інформацію

Її він написав у статті. В апеляційному суді розглянули справу головного редактора видання «Програма Плюс» Олександра Курилова та заступника директора з навчально-виховної роботи Кременчуцького ліцею №4 «Кремінь» Сергія Джавахішвілі. Подробиці – дивіться у сюжеті.

У червні 2019 року Олександр Курилов у виданні «Програма Плюс» опублікував статтю «Як Кременчук програє у гібридній російсько-українській війні. Про ліцей №4, сепаратистів і мироносців». У ній йдеться: викладач Сергій Джавахішвілі повіз дітей на олімпіаду з хімії, яка проходила в російському Санкт-Петербурзі. Жоден учасник хімічної олімпіади з нашого міста не переміг. Абсолютна перемога дісталася представникам Росії й інакше сьогодні бути не могло.

Позивач – учитель хімії, каже, що фактично не їздив з дітьми у Санкт-Петербург, тож не віз їх на олімпіаду. Вважає, що інформація у статті негативно вплинула на його репутацію. Тому вирішив судитися. 

Сергій Джавахішвілі, позивач

- Словами цієї статті відповідач дискримінує ті здобутки освітньої спільноти, які належать як окремому колективу навчального закладу Кременчуцького ліцею №4, так і всієї спільноти міста, області й України.

Марина Богданова, представниця позивача

- Джавахішвілі Сергій Георгійович перебував на робочому місці з 21 по 27 квітня 2019 року. Тобто, у період проходження олімпіади.

Позов щодо захисту честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди частково задовольнив суд першої інстанції – Автозаводський районний суд Кременчука. Відповідач – автор резонансної статті Олександр Курилов – подав апеляційну скаргу. На його думку, рішення встановлює цензуру та містить загрозу діяльності журналістів у цілому. 

Олександр Курилов, відповідач

- Я не ставлю відповіді, чи маємо, чи не можемо. Я пишу: чи можемо ми брати участь у таких справах, чи ні, у тому часі, коли у нас загинуло скільки людей кременчужан. Ми можемо везти дітей своїх, організовувати? Без сумніву, він сам не віз, цей Джавахішвілі, ну він там брав участь у організації.

Олег Бублик, представник відповідача

- Коли він готував цю статтю, він спершу взяв одну точку зору і повністю дослівно її розписав. Потім іншу взяв точку зору і повністю її розписав. Потім зробив певні висновки.

Після судових дебатів суд частково задовольнив позов. Скасували рішення спростувати інформацію, що жоден учасник хімічної олімпіади з Кременчука не переміг, абсолютна перемога дісталася представникам Росії – інакше сьогодні бути не могло. 

Володимир Пікуль, головуючий суддя 

- В іншій частинні рішення Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 9 листопада 2020 року та додаткове рішення від 23 листопада 2020 року залишити без змін.

А твердження, що вчитель хімії возив дітей до Санкт-Петербурга, журналісту доведеться спростувати у найближчому випуску видання «Програма Плюс».

Стрічка новин