Проза та вірші Лесі Українки на полтавській сцені

До 150-річчя з Дня народження відомої письменниці Лесі Українки у Полтавському міському будинку культури відбувся вечір пам'яті. На сцені декламували твори письменниці. Як це було, бачила і Євгенія Манич.

Культурні заходи, які з нагоди відзначення 150-тиріччя від Дня народження Лесі Українки пройшли по всій країні, не оминули й Полтаву, де свого часу бувала письменниця. Вшанували пам'ять славетної українки й у міському будинку культури.

- Ми запросили вас, щоб разом з вами вшанувати пам'ять цієї прекрасної людини, чудової поетеси, поборниці добра, краси і справедливості.

Готувалися до Дня народження поетеси заздалегідь. Кожен учасник театру пропонував свої улюблені твори Лесі Українки, так і виник сценарій усього вечора.

Галина Чернявська, керівник Народного театру ПМБК

- Я зачарована Лесиним словом ще з дитячих років, наскільки мені імпонує ця музика її вірша, коли я ставала дорослішою, я розкривала її інший світ, багатший світ. А вже в зрілому віці для мене, це наскільки глибока особистість, що її вивчати й вивчати.

Артисти по-новому змушували глядачів поглянути на творчість Лесі Українки. Видатну поетесу розкривають як авторку психологічних, філософських та прозових творів. Наталія Іванова виконала «Колискову», яку колись написала поетеса. Для артистки ця пісня по-своєму близька.

Наталія Іванова, художній керівник Заслуженого ансамблю пісні й танцю України «Лтава»

- Цю пісню я почула дуже давно, десь наприкінці 90-х років, ще будучи студенткою, я співала в українському Народному хорі «Калина» в педуніверситеті. Ми вивчали цю колискову, їдучи на фестиваль в Луцьк, туди, на Батьківщину Лесі Українки. Я згадала цей твір і вирішила взяти його в роботу.

Артисти говорять: мабуть, письменниця і справді мала в серці «те, що не вмирає». Слова її актуальні і дотепер.

Стрічка новин