У Києві вшанували пам'ять великої княгині Інгігерди-Ірини

Минуло 970 років з дня смерті великої княгині київської Інгігерди-Ірини. За походженням шведка, вона стала дружиною князя Ярослава Мудрого. Княгиню поховали у саркофазі Софії Київської. У Національному заповіднику відбулись заходи з її вшанування. Там побувала і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

За походженням – шведська принцеса Інгігерда. На Русі вона стала Іриною – другою дружиною київського князя Ярослава Мудрого. Поховали її у Святій Софії 970 років тому. Днями тут вшанували пам’ять київської княгині.

- Нехай Господь упокоїть душі спочилих рабів своїх.

Біля саркофагу відбулася панахида. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав вірян боронити культурну й історичну спадщину держави. 

Епіфаній, Митрополит, Предстоятель Православної церкви України  

- Є багато ще важливих історичних постатей, які ми не повинні забути, бо привласнять інші. І будуть видавати, що це є їхньою історією. Тому, звичайно, що цей храм з тисячолітньою історією багато про що може нам розказати. І навіть новітній історії визнання нашої церкви, утвердження її і об’єднання.

Через брак наукових відомостей про Інгігерду-Ірину про київську княгиню поширено чимало історичних міфів, кажуть у Національному заповіднику. 

Неля Куковальська, ген. директор Національного заповідника «Софія Київська»

- Сьогодні проливали світ на історичну правду, оця правда грунтується на наукових дослідженнях. Російська пропаганда перекрутила, притягуючи історію до себе. Переносячи акценти, створення великої Руської держави до Росії теперішньої, до Москви. Хоча, якщо брати на правду, то Москви в той час не існувало, в часи, про які ми говоримо, а межі Русі простиралися аж до Балтійського моря.

Аби розвінчати міфи про ототожнення княгині зі святою Анною Новгородською, після панахиди провели історичну лекцію.

Олена Ясинецька, кандидат історичних наук

- Дуже багато інших історичних осіб, які хоче від нас анексувати разом з територіями агресор. От уже близько 300 років створений такий міф про Інгігерду, про Анну Новгородську. Хоча ми довели своїми дослідженнями, що це дві різні історичні особи. Інгігерда, княгиня київська, похована в Софії Київській. Вона ніколи не була Новгородською, ні княгинею, ні святою.

На заході вперше представили художній портрет княгині Інгігерди-Ірини.

Стрічка новин