Сьогодні знову проходила Всеукраїнська акція «Стоп тарифний геноцид»

Протестувальники перекривали дороги державного і місцевого значення поблизу багатьох українських міст. На Полтавщині рух на трасі Київ-Харків-Довжанський зупинили одразу у трьох місцях. У Пирятинській ОТГ – біля села Велика Круча, у Лубенській – поблизу Засулля, у Новооржицькій – у селі Вили. Наша знімальна група побувала там.

Лубенці та пирятинці вкотре підтримали Всеукраїнську акцію «Стоп тарифний геноцид». Біля наддніпрянського міста протест тривав замість запланованих двох годин – три. Продовжити тривалість акції вирішили прямісінько на трасі. Це стало відповіддю на те, що на сесії обласної ради 23 лютого представників ініціативної групи з Лубенського району не вислухали, через ніби-то технічний збій. Протестувальники традиційно обурювалися цінами на газ.

Ганна Черевко, учасниця акції протесту

- Працювала на заводі «Лічмаш». Тоді 10 гривень платила за цю хату. Зараз 2 700. Це нормально? Де я візьму, якщо немає. А їсти купити? А хоча б якусь пігулку від голови.

Надія, учасниця акції протесту

- Щоб газ подешевшав. Чоловік чорнобилець був, уже немає. А яка субсидія – донька приписана й онука. 800 гривень дають кожен місяць. Що то за гроші?

Михайло, учасник акції протесту

- Газ горить, але холодно. 17 градусів у хаті. І цілий день газом топимо. Це ж не діло.

учасник акції протесту

- Ми проти тарифів на газ. Три гривні і не більше. Ви дограєтеся у Верховній Раді, підете за Януковичем усі слідом, якщо встигнете.

Люди вимагали скликання позачергової сесії обласної ради з розгляду вимог жителів Полтавщини стосовно повернення у власність громад газорозподільчих мереж. А також створення власного комунального газового підприємства, яке продаватиме населенню газ полтавського видобутку за зниженою ціною.

Стрічка новин