Майже рік в Україні діє Е-направлення

З квітня 2020 року в Україні почало діяти електронне направлення до лікарів. Тепер хворий, який отримав такий документ, протягом року може звернутися до будь-якого спеціаліста вузького профілю. Як саме працює таке направлення та як його отримати – дивіться далі.

Майже рік в Україні та у Полтаві діє електронне направлення до профільних лікарів. Пацієнти можуть отримати його у свого сімейного лікаря, просто розповівши йому свої симптоми. Лікар вас огляне і одразу зможе створити ваше Е-направлення в системі. Після чого ви зможете отримати або спеціальний код на телефон, або вам його роздрукують. 

Аліна Морщавка, сімейна лікарка ЦПМСД №3

- Електронне направлення необхідне пацієнту, якщо він звертається за допомогою до вузьких спеціалістів, або якщо він хоче пройти будь-яке обстеження в даній поліклініці, або поліклініках України. Пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря, повинен пояснити свої скарги, повинен розповісти лікарю, він хоче звернутися.

Нині в лікарні ви можете без направлення звернутися тільки до сімейного лікаря, гінеколога, стоматолога, психіатра або до профільного спеціаліста, у якого перебуваєте на диспансерному обліку.

Аліна Морщавка, сімейна лікарка ЦПМСД №3

- Е-направлення, воно вводиться в електронну базу даних, яка передається на Київ. І, згідно цих направлень, йдуть виплати і за послуги, і за консультацію вузьких спеціалістів, які були надані. Тобто, вони оплачуються центром НСЗУ, а паперові, вони у нас не дійсні вже.

Е-направлення є безкоштовною послугою як в приватних, так і в державних установах, але за умови підписання договору про співпрацю з Національною службою здоров’я України. Діє вона на території всієї України. 

Аліна Морщавка, сімейна лікарка ЦПМСД №3

- Якщо у пацієнта підписаний договір із сімейним лікарем, і він хоче звернутися до вузького спеціаліста будь-куди, якщо є потреба, то це безкоштовно видається направлення.

Лікарі зізнаються: така система спростила їм життя, адже тепер можна почитати всю історію хвороби пацієнта і легко зрозуміти, що саме турбує людину. Недолік тільки один: сама електронна система іноді дає збої.

Стрічка новин