Вакцинувати проти коронавірусу почали і в Києві

Першим у столиці щеплення проти коронавірусу отримав завідувач відділення Олександрівської клінічної лікарні Олексій Куценко. Працює 120 тимчасових пунктів вакцинації. Стільки ж підготовлено й додаткових. Подробиці – у наступному сюжеті.

Вакцинування у столиці почали із медиків мобільних бригад з імунізації та Олександрівської лікарні. На базі цього медичного закладу торік було проліковано близько 7 тисяч пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19.

Олексій Куценко, завідувач відділення Олександрівської клінічної лікарні 

- Перший пацієнт у нас з’явився 20 березня минулого року. Перший летальний випадок був – це 6 квітня 2020 року. Практично рік ми займаємося лікуванням ковідних хворих.

Станом на обідню пору 25 лютого провакцинували понад 30 медиків, усі почуваються добре. Першим із них був завідувач відділення Олександрівської клінічної лікарні Олексій Куценко.

Олексій Куценко, завідувач відділення Олександрівської клінічної лікарні 

- Я вирішив самостійно, що вакцинація необхідна. І вважаю, що необхідно, щоб збити цей шквал ковідної інфекції, необхідна масова вакцинація населення України. Думаю, що наш приклад буде позитивним. І все буде нормально і зі мною, і з тими, хто провакцинувався. І це буде хороший досвід для тих людей, які сумніваються.

Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург наголосила: Київ активно готувався до щеплення. І необхідну підготовчу роботу провели вчасно.

Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА 

- Було створено 15 мобільних бригад, які будуть вакцинувати на базі лікувально-профілактичних закладів і інтернатних закладів. Крім того, створені тимчасові кабінети для вакцинації – 120 на базі лікувально-профілактичних закладів і інтернатних закладів, і додатково в амбулаторіях центру медико-санітарної допомоги – 120 таких кабінетів.

Медики зізнаються: щепленню поки що довіряють не всі. Але кажуть: без нього не обійтися – підступний вірус не спішить зникати.

Валентина Гінзбург, директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА 

- Ми робимо усе для того, щоб, дійсно, захворюваність зменшувалася і не було такого сплеску, як ми маємо сьогодні на Західній Україні. Чим відрізняється, що хворіють діти і вагітні. Це те, що не характерним було для періоду 2020 року.

Олексій Куценко, завідувач відділення Олександрівської клінічної лікарні 

- Вважаю, щоб збити цей шквал коронавірусної інфекції, можна тільки вакцинуванням. Щеплення – це особисто справа кожного. Я думаю, навіть наш приклад, після нашого вакцинування, я буду впевнений, що кількість людей, які захочуть вакцинуватися, буде набагато більшою – на порядок.

Стрічка новин