Кременчуцьку виховну колонію модернізують

Кременчуцька виховна колонія, де знаходяться неповнолітні засуджені, - єдина в Україні подібного напрямку. Її збираються модернізувати: замість казарм - кубрики для проживання, квесткімната та клас кіберспорту. Цікавилася життям за гратами і наша знімальна група.

Кременчуцька виховна колонія залишається єдиною з 11 подібних установ, які ще 20 років тому діяли на території України. Кажуть: серед її вихованців - екс-президент України Віктор Янукович. І хоча справи тих, хто знаходився там, зберігаються 75 років, в архівах паперів на Януковича немає. Начальник установи розповідає: їхньому закладу необхідний ремонт.

Олександр Сайко, начальник ДУ «Кременчуцька виховна колонія» 

- Будівля у нас побудована десь у 78-80 роках. І з цього часу все воно так і залишилося. На даний час ми шукаємо кошти для того, щоб проводити ремонтні роботи. Як казав один політик, це - наші діти, і треба створити для них належні умови.

Олександр Сайко показує, в яких умовах нині живуть їхні вихованці.

Олександр Сайко, начальник ДУ «Кременчуцька виховна колонія» 

- Старі ліжка, сто разів пофарбовані. На стінах, бачите, грибок, бо вони не утеплені. Долівка уже прогнила, прогинається, провалюється. Це все треба теж робити.

Нинішній начальник установи розповідає: коли у 1999 році очолив колонію, у ній було 450 чоловік. Тоді, каже, за скоєне судили частіше і швидше. Зараз же дають більше шансів на перевиховання вдома. У той час в Україні працювало 11 установ для перевиховання неповнолітніх. Нині ж - всього одна - у Кременчуці.

Олександр Сайко, начальник ДУ «Кременчуцька виховна колонія» 

- На даний час чисельність зростає. Поки що у нас 70 чоловік. Але так як у нас зі всією України прибувають, то чисельність росте і потрібно створювати умови.

І все ж, через зменшення контингенту з чотирьох поверхів залишилося функціонувати лише два. На першому живуть вихованці, а на другому розміщено психологічну службу, кімнату для відпочинку тощо. У майбутньому планують облаштувати кубрики, де жило б не більше восьми осіб, клас кіберспорту і навіть квесткімнату. На деяких стінах навіть будуть малюнки.

Олександр Сайко, начальник ДУ «Кременчуцька виховна колонія» 

- Є чоловік десять однодумців-художників, є вже ідеї. І тільки стіни у нас будуть готові - вони вже будуть приїздити, розмальовувати і нам у цьому плані допоможуть.

Півтора мільйона гривень потрібно на ремонтні роботи. 500 тис. грн вже знайдено. Колонія намагається залучати спонсорів. За підтримкою зверталися і до Полтавської обласної ради.

Олександр Сайко, начальник ДУ «Кременчуцька виховна колонія» 

- Буде створена депутатська комісія, яка приїде сюди на місце, подивиться, що тут можна робити. Якщо це дійсно так, то, можливо, будуть виділені кошти.

Стрічка новин