Як виживають дикі звірі у лісах взимку?

Цьогорічна зима з різкими змінами погоди, заморозками та відлигами стала неабияким випробуванням для тваринного світу. На території угідь Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок останніми роками збільшилася кількість диких тварин. В лісових угіддях Полтавщини живуть косулі, дикі кабани та зайці. А не так давно невідомо звідки з’явилися ще й плямисті олені, розповідають єгері. Як лісові мешканці виживають взимку – про це наш наступний репортаж.

Для диких тварин зимові місяці – час суворих випробувань на виживання, адже немає листя на деревах і кущах, під густою товщею снігу не дістатися звірям і пожухлої трави. Тож для збереження популяції дуже важлива підгодівля, особливо – великих ссавців, адже чим більша тварина, тим більше їй треба їжі. Тож, аби компенсувати нестачу кормів, працівники госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР залишають на зиму кілька ось таких, різних за площею полів з незібраною кукурудзою.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Просто поле, тут звірі виїдають кукурудзяні качани, цілі початки. Самі собі добувають, самі чистять, самі виїдають. Це їм подобається більше, ніж на землі з’їдати щось.

Поряд з відгодівельним полем – досить молоді зелені насадження, звідки і йдуть сюди харчуватися дикі тварини і зараз, в кінці лютого, на цьому полі вони майже все виїли, розповідає Василь Гербей. Як порахували єгері, на цій території зараз водиться до сорока диких свиней, більш ніж сто диких кіз, дуже багато зайців. Про це свідчить чимало слідів звірів на снігу.

Олег Діденко, депутат облради, місцевий підприємець, допомагає у постачанні кормів

- Дуже велику шкоду нанесла тваринному світу, особливо популяції диких свиней, чума, яка суттєво вдарила по всій Україні і в світі. Вона зменшила популяцію дикого кабана, але за останні 2-3 роки звір зумів перебороти цю чуму. І тепер потрібна допомога людини, щоб були вчасно необхідні корма.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- З’явилися олені плямисті, утрималися, зайшли до нас, звідкись прийшли, мігрували і залишились, сподобалося їм у нас, нормально себе почувають. В основному на лузі, коло річки поближче, але й виходять на підгодівельні площадки, там сіно є, їдять вони і зерновідходи гарно. Дай бог, щоб вони втрималися, вже є від них перший приплод у нас. Гарно, що вже вони тут розмножуються.

Можуть завітати на такі кукурудзяні поля й лосі, яких чотири роки тому було внесено до Червоної книги України. Таких тут водиться до десятка, розповідає єгер, але це тварина мігруюча.

Василь Гербей, єгер ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР

- Він може бути тут місяць, потім десь піти в поле. В основному з весни вони забираються в ліс, бо поля обробляється хімією, і це їм не подобається, і приплод в лісі вже в них з’являється. Там тримаються вони фактично до пізньої осені, деякі залишаються на зиму. В основному йдуть в поле, де є  залишки кормів, які їм більше подобаються.

Такі поля – це гарно, але головну увагу єгері приділяють підгодівлі лісових звірів на спеціально облаштованих кормових майданчиках. Їх зазвичай розташовують у малодоступних для сторонніх людей місцях, де тварини почувають себе добре та часто відвідують. Про них ми розповімо у наступний випусках новин. 

Стрічка новин