На Полтавщині почалася вакцинація від COVID-19

Сьогодні зранку у Полтаві почалась вакцинація від коронавірусної хвороби. Першим щеплення отримав лікар-інфекціоніст обласної інфекційної лікарні. Упродовж доби планують вакцинувати від 70 до 100 людей. Подробиці про це – у сюжеті Аліни Боровик.

24 лютого ввечері до Полтавщини прибула перша партія вакцини від коронавірусу. Це 19 тисяч 300 доз Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Перше щеплення зробили сьогодні о 9:15 26-тирічному лікарю-інфекціоністу обласної клінічної інфекційної лікарні Роману Пономаренку. 

Роман Пономаренко, отримав перше щеплення від СOVID-19 на Полтавщині

- У мене навіть не виникало ніяких сумнівів з приводу цього. Адже я працюю в госпіталі з хворими на СOVID. Попри те, що я перехворів, я маю антитіла, але ці антитіла не говорять про те, що я знову не можу перехворіти і так само перебіг повторного захворювання може бути тяжчий.

Сьогодні пункт вакцинації розташований в Полтавській обласній клінічній лікарні відновного лікування. Тут планують зробити щеплення близько 100 лікарям.

Ольга Бастаногова, координатор-логіст щодо вакцинації від СOVID-19 на Полтавщині

- У нас в області є 4 мобільні бригади. Це стосується першого етапу вакцинації. 2 мобільні бригади працюватимуть з вакциною AstraZenecа, 2 мобільні бригади – з вакциною Pfizer. На даний час працює одна мобільна бригада. Друга – на підготовці. Завтра ми будемо їхати у Кременчук і вакцинувати там медичних працівників.

За словами пані Ольги, на першому етапі вакцинації створюють 5 основних пунктів щеплень. У Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах і Гадячі. Регіональний склад може зберігати 60 тисяч доз.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- На першому етапі буде провакциновано 6700 людей. З них майже 4 тисячі – це медичний персона. Будуть провакциновані, у першу чергу, мобільні бригади, бригади екстреної швидкої медичної допомоги та лікарі опорних лікарень, де лікують СOVID хворих. 

Віктор Лисак, директор ДОЗ Полтавської ОДА

- Розпочали екстрену вакцинацію медичних працівників. У подальшому і всього населення. Це надзвичайно серйозно для мене, як для управлінця-медика. Ми бачимо, які процеси відбуваються. Пандемія сьогодні не ліквідується.

На думку директора Департаменту охорони здоров'я, побороти пандемію можна тільки вакцинацією. Інших методів немає. 

Стрічка новин