У Диканьці із березня не працюватиме автостанція

У Полтавській області продовжується хвиля закриття невеликих автостанцій. Торік в області закрили 7 в різних населених пунктах. Цього разу припинить свою роботу автостанція «Диканька». В чому причина такої оптимізації, дізнавалися наші кореспонденти.

З 1-го березня свою роботу припиняє автостанція «Диканька».  Закривають її через збитковість та низький пасажиропотік, каже керівник підприємства «Полтаваавтотранс» Сергій Бутко. У середньому за день із цієї автостанції відправляють понад 30 рейсів. 

Сергій Бутко, директор ТДВ «Полтаваавтотранс»

- Основна причина – це відсутність пасажирів. Нею майже не користуються пасажири, послугами автостанції. У зв’язку із цим автостанція стала критично збитковою, наше підприємство не в змозі зараз її утримувати, і тому діяльність автостанції припиняється.

Категорично проти її закриття – голова Диканської селищної ради Сергій Давиденко. Він говорить: хоч автостанція збиткова, але люди нею користувалися, і вона потрібна селищу.

Сергій Давиденко, Диканський селищний голова

- Я як керівник об’єднаної територіальної громади категорично відношусь до закриття інфраструктурної одиниці селища. Адже більшість жителів громади працює в обласному центрі, а жителі невеликих сіл їдуть до Диканьки за медичною допомогою, за продуктами харчування.

Місцеві жителі – теж проти її закриття. Послугами пасажирських перевезень тут користуються люди, у яких немає власного транспорту. 

Світлана, мешканка смт Диканька

- Проти. Так вигідно було, пішов купив квиток. Пішов, посидів. А старі люди, куди їй приїхати, яка живе в селі. Ну як, куди. Приїхала бабуся на базар, і потім чекаю дві години автобуса, а рідні тут немає, чи посидіти в кафе, бабуся нікуди не піде.

Наталія, мешканка смт Диканька

- Ну як же людям добиратися до села, де їм почекати. Де зупиниться автобус. Я вважаю, що повинна бути автостанція.

Оксана, мешканка смт Диканька

- Завжди були в районах автостанції, і завжди люди переїздили, очікували там. Я думала, що потрібно.

Аби вирішити долю автостанції у селищі, Сергій Давиденко звернувся до директора «Полтаваавтотранс». Дійшли згоди: квиткових кас не буде, а от зал очікування залишиться.

Сергій Давиденко, Диканський селищний голова

- Ми дійшли згоди, що зал очікування в Диканьці обов’язково буде. Платформа та зал очікування, автобуси, які заїжджали на автостанцію, вони і будуть. Можливо, ми побудуємо або я звернуся до депутатів місцевої ради з ініціативою про те, щоб ми зробили якийсь кафетерій для того, аби посидіти, випити чаю та кави.

Приміщення автостанції керівництво «Полтаваавтотранс» планує здавати в оренду, зараз вони ведуть активні перемовини з майбутніми орендарями.

Нагадаємо, в минулому році на Полтавщині через збитковість та малу кількість пасажирів закрили сім автостанцій: у Гадячі, Глобиному, Кобеляках, Машівці, Козельщині, Семенівці та Полтаві.

Стрічка новин