У Києві, під посольством Російської Федерації, пройшла акція протесту

У Києві під посольством Російської Федерації сьогодні відбулася акція протесту на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму. Громадська організація «Крим SOS» організовує її щомісяця, аби привернути увагу громадськості до зниклих кримсько-татарських активістів. Побувала там і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Із кримсько-татарським прапором Ісмаїл Рамазанов прийшов до посольства РФ. Він – колишній політв’язень Кремля. Втім, про себе розповідає не багато. Більше мовить про тих, хто досі не повернувся.

- Мій борг перед хлопцями – розповідати саме про них. Це кращі сини наших народів. Просто так людей не заарештовують.

Сам Ісмаїл був у неволі рік. Коли вийшов на свободу, був змушений переїхати до Києва через погрози.

Ісмаїл Рамазанов, екс-політв'язень Кремля

- Кожен політв’язень, на мою думку, – це мій брат. По-перше, коли ми знаходились в СІЗО Сімферополя, навіть не будучи знайомими, ми намагалися в умовах неволі підтримувати один-одного. Мені приходили такі невеличкі повідомлення: «брат, тримайся, ми з тобою».

На прапорі, що привіз з собою чоловік, його «брати» залишають побажання, аби Крим швидше звільнили. 

- Така річ, дуже цінна для мене. І ця річ обов’язково поїде в звільнений Крим.

За 7 років російської окупації Криму жертвами насильницьких зникнень там стали 44 людини. Про долю 15-х з них нічого не відомо. Шестеро з викрадених пізніше знайшли мертвими.

Євгеній Ярошенко, аналітик ГО «Крим SOS»

- 24-го травня 16-го року в Бахчисараї відбулося насильницьке зникнення відомого активіста Меджліса Ібрагімова. Є відеодокази, де співробітники транспортної поліції РФ зупинили і заштовхнули його в свою автівку. І після цього про Ірвіна більше нічого невідомо.

Із травня 2016 року громадська організація «Крим SOS» проводить щомісячні акції на підтримку жертв насильницьких зникнень. 

Євгеній Ярошенко, аналітик ГО «Крим SOS»

- Європейський суд з прав людини у січні визнав прийнятність української скарги. В тому сенсі, що Росія буде нести відповідальність за всі порушення прав людини, які мають місце на теритоорії Кримського півострову, починаючи з 27 березня 14 року.

Сьогодні ж перед посольством РФ провели перформанс, розставивши 16 горщиків з квітами, які символізують тих кримчан, які висловлюють свою чітку позицію щодо дій окупаційної влади. Перший горщик розтоптали «чоботи окупантів».

Денис Савченко, координатор ГО «Крим SOS»

- Ми сьогодні хотіли показати на прикладі через оці квіти, як окупаційна влада і РФ стараються знищити, розчавити, розтоптати будь-які прояви незгоди і спротиву окупації. Але кожен раз, коли вже, на жаль, багато людей були знайдені мертвими, вбитими через окупацію. Багато людей переслідуються за допомогою політично вмотивованих кримінальних справ.

Нещодавно у Криму пройшла нова серія обшуків і затримань за сфабрикованими справами.

Стрічка новин