Черкаський лікар першим в Україні вакцинувався від COVID-19

Черкаський лікар першим в Україні вакцинувався від коронавірусу. Про це повідомив очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко у Facebook. В область завезено 16 200 доз. Черкащина – перша в Україні, де розпочався процес вакцинації. Більше про це – у сюжеті.

Знайомтеся, це – Горенко Євген Васильович. Він першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Це лікар-реаманітолог із м.Черкаси, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні. 

Як і в цілому по Україні, у нас працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. 

Ми строго стежимо за температурним режимом для зберігання вакцини – від +2° до +8° С.

Хочу підкреслити, що вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною. 

Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України

- У Черкасах у нас уже 10 людей провакциновано. Першим був лікар-реаніматолог Євген Горенко. Так, як ми вже говорили, в нас вакцинація відразу буде планова – не буде просто зробити одне щеплення і сказати: ось, ми розпочали вакцинацію. В семи регіонах сьогодні розпочинається, повністю згідно із затвердженим нами планом.

Як наголосив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, в область завезено 16 200 доз. Вони передбачені для першого етапу вакцинації, і кожен, хто добровільно дасть згоду на проведення щеплення, отримає дві ін’єкції з інтервалом у 28 днів. Під час першої хвилі буде вакциновано 7 тисяч медичних працівників.

Людмила Доценко, лікарка мобільної бригади 

- Вакцинація, як уже було сказано, проводиться вакциною AstraZeneca виробництва Індія. Вакцина безпечна і ефективна. Вакцинацію буде проводити мобільна бригада Звенигородського центру. Вони пройшли спеціальне навчання по праці саме з цією вакциною.

Євген, якому вкололи вакцину, одразу після ін'єкції почуває себе добре. 

Євген Горенко, перший лікар, якого вакцинували в Україні 

- Нічого страшного в цьому немає. Пункт Б: мене часто питають, чи потрібне вакцинування? Повторюю: вакцинування на даний момент є маркером цивілізованості та цивілізованої людини. Доволі часто питають, чому потрібно проведення вакцинування? І суто моя точка зору – «за» проведення цієї вакцини.

На Черкащині працює одна мобільна бригада з вакцинації. Це лікарі із Звенигородки, які пройшли спеціальне навчання. Нині йде підготовка ще п'ятьох таких бригад, що здійснюватимуть вакцинацію у 114 спеціалізованих пунктах.

Одразу після вакцинації пацієнти не скаржилися на якісь зміни. 

- Скажіть, коли ви зробили щеплення і як себе почуваєте? 

- 10 хвилин тому, почуваю себе чудово. 

- Взагалі ніякої реакції на організм?

- Ні.

Станом на 15.00 протягом 1,5 години у Черкаській обласній лікарні провели вакцинацію вже тридцятьом медичним працівникам.

Стрічка новин