У Полтаві пройшов дещо незвичний футбольний матч

Команда полтавська «Заря-Ворскла» приймала команду «Друзів Юрія Мармача». Останньому якраз у день цих товариських баталій виповнилося 70-т. На поєдинку побував і наш кореспондент Анатолій Васевич.

У складі обох команд – уславлені футболісти і полтавські бізнесмени. Чимало спортсменів, які у різні роки захищали клубні кольори полтавської «Ворскли» та інших українських команд. Сам Юрій Мармач усе життя присвятив суто полтавському футболу – команді «Колос», її наступниці – «Ворсклі», «Автомобілісту» і нині ветеранській «Зарі-Ворсклі». Пліч-о-пліч по життю і у футболі поруч був Віктор Пожечевський.

Віктор Пожечевський, екс-тренер полтавської «Ворскли»

- Я з ним провів майже 60 років. Ми познайомилися – нам було по 10 років. Він працює із ветеранами, із молоддю, прислуховуються до його порад, підказок. Тому я вважаю, що він зробив, робить і ще, я думаю, повинен багато зробити для полтавського футболу.

Віктор Пожечевський вивів «Ворсклу» в еліту футболу і до «бронзових» медалей прем'єр-ліги. Каже: у важкі часи команди завжди звертався за допомогою до друзів-майстрів м'яча. Юрій Мармач серед них був одним із найактивніших. А тому вагома частка слави «Ворскли» – і завдяки йому. А сьогодні опікується молоддю, згуртовує ветеранів.

Ігор Чубар, президент ФК «Заря-Ворскла» 

- Ще у нього є порох у порохівницях. У нас великі плани із ним працювати. Він ще має багато сил і енергії. Зараз буде турнір. І ми з ним домовилися, що займатимемо тільки перші місця. Ми так із ним домовилися. Думаю, так і буде.

А ювілейний поєдинок завершився бойовою результативною нічиєю – 6:6. Тобто, як кажуть, перемогла дружба. Чимало часу на полі провів і сам ветеран Юрій Мармач на звичній для себе позиції центрального захисника.

Юрій Мармач, ветеран полтавського футболу

- Відчуття найпозитивніші, наче 40 років тому. Я вдячний моїм друзям, моїм футболістам. Футбол – це моє життя. Дай Боже, хоча б трішки пожити із молодими футболістами. Можливо, якийсь досвід передати, щось позитивне внести у полтавський футбол.

Стрічка новин