У Полтаві пройшла акція на підтримку Сергія Стерненка

Напередодні у багатьох обласних центрах України, Києві та навіть польській Варшаві проходили акції протесту на підтримку одеського громадського активіста та екс-очільника місцевого «Правого сектору» Сергія Стерненка. Суд оголосив йому вирок за кількома кримінальними статтями. Активісти та його прихильники називають справу сфабрикованою. На акції протесту у Полтаві побував наш кореспондент Анатолій Васевич.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Ми зараз знаходимося біля адміністративного будинку облдержадміністрації і обласної ради. Тут поступово сходяться люди і починається акція протесту на підтримку Сергія Стерненка, якому, як відомо, сьогодні в Одесі було оголошено вирок.

На акцію у Полтаві зібралося близько 50 людей. Кілька учасників тримали плакати з написами «Free Sternenko» та «Свободу політв’язням». 

В’ячеслав Кущинський, громадський активіст

- Тут людей було більше сотні. Те, що мені подобається, люди були більше такого молодого віку. Усі із розумінням, чого вони сюди прийшли. І говорили не тільки про справу Стерненка, що дуже важливо, але й про багато інших справ, коли теж люди перебувають у СІЗО, в ув’язненнях за політичні переконання або за якісь переслідування.

Бажаючі по черзі висловлювали власну позицію щодо суду над одеським активістом та ситуації, до якої може він призвести. Із деякими активістами ми поспілкувалися особисто.

Віктор Трофименко, учасник акції протесту

- Я вважаю, сьогоднішній вирок Сергію Стерненку, винесений у першій інстанції, правовим нігілізмом та вибірковим правосуддям. Коли кримінальні провадження робляться за принципом: проти тих, хто не вигідний комусь.

Віталій Запека, учасник акції протесту

- Питання не лише у посадці патріотів, а в реакції, яка повертає Україну не у європейському напрямку, а в проросійському напрямку. Мені це не подобається.

Андрій Дубченко, учасник акції протесту

- Наступні будуть Тетяна Чорновіл, Маруся Звіробій. Я не знаю, що буде далі. А далі буде за кожним із нас – застігайте кишені, бо вам підкинуть або наркотики, або зброю, або ще що-небудь.

Полтавець Дмитро Юденко був учасником подій полтавської кривавої арки, де постраждав. Вважає: суд зволікає у тій справі. Прийшов підтримати Стерненка, бо не згоден і з рішенням суду стосовно одесита.

Дмитро Юденко, учасник акції протесту

- Я і Олекса Коба постраждали під аркою, нас підрізали. І зараз затягуються суди, затягується вирішення нашої справи покарання винних, хоча докази є. Якщо справа Стерненка стане прикладом, то безкарність тих людей, які вбивають, які приносить поранення, будуть безмежною.

Акції на підтримку Сергій Стерненка пройшли у багатьох обласних центрах України, Києві та навіть польській Варшаві.

Вадим Панько, учасник акції протесту

- Я сам із Волині. У нас так само, як під Полтавською ОДА, більше 50 людей стоять під будинком прокуратури. І так само протестують не за Стерненка, а за власне майбутнє, за власне життя. І проти тієї системи гнилої, яка у нас є зараз.

Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд Одеси призначив Сергію Стерненку покарання у вигляді позбавлення волі на 7 років і 3 місяці з конфіскацією половини майна. Його визнали винним у незаконному позбавлення волі або викраденні людини, розбої та незаконному поводженні зі зброєю.

Його та другого обвинуваченого у справі Руслана Димчука взяли під варту в залі суду та відвезли до СІЗО. Запобіжний захід не підлягає зміні, тому обвинувачені пробудуть у СІЗО до завершення розгляду апеляційної скарги на вирок.

Стрічка новин