У «екопатруля» з'являться нові велосипеди

«Екологічний патруль» – проєкт Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, який став переможцем конкурсу «Екологічних ініціатив» від Полтавської обласної ради у 2020 році. Створили його учні разом із вчителем біології. Що з цього вийшло – дивіться далі.

Питання екології для вчителя біології Тетяни Біляєвої та її учнів стоїть дуже гостро. У 2019 році екоактивісти школи взяли участь в обласному конкурсі «Екологічних ініціатив». Тоді за виграні кошти натуралісти купили саджанці ґінкґо білоба, коробку зі збору батарейок, а також контейнери для скла. У 20-ому році юні екологи також вирішили взяти участь у конкурсі? і як виявилося – недарма. 

Тетяна Біляєва, вчитель біології та хімії Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- В цьому році керівником проєкту була я. Але наші учні давно беруть участь у екологічному патрулюванні. Наприклад: патрулювання щодо спалювання сухої трави, чи прибирання сміття біля Ворскли. Тому ми вирішили мобілізувати нашу групу і придбати сучасні велосипеди, щоб ми могли швидко виїхати на перше реагування.

Нові спортивні велосипеди купили за співфінансування обласного та сільського бюджетів. Вони оснащені необхідними світловідбивачами та засобами безпеки для дітей.

Також школярі разом зі своїми педагогами проводять активну агітаційну роботу серед населення. І беруть активну участь в конкурсі агітбригад. 

Молоде покоління активістів не сидить на місці, вони завжди проводять різноманітну роботу із жителями свого села.

Леся Жовновата, педагог-організатор Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Це дуже велика робота, яка проводиться в такому масовому, в такому святковому режимі. Тому що розповісти людині – це одне, а показати в такій формі агітбригад – це зовсім інше. Наші діти молодці, стають призерами цих конкурсів. І як бачите, у нас громада стає більш чистішою та більш обізнаною.

Більшість учасників екологічної спільноти вже декілька років знаходяться в ній, активно долучаються до висаджування дерев, а також розчищення річки Ворскли.

Анастасія Єгорова, учениця Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Ми неодноразово з нашим керівником Тетяною Григорівною їздили садити дерева, прибирати річки. Своїми силами намагаємося агітувати жителів Великих Будищ, щоб вони також долучалися до нашої роботи.

Екоактивісти тісно співпрацюють із Національним ландшафтним парком «Диканський». Вони, не покладаючи рук, борються за всі екоініціативи, зараз подали проєкт до Фінського фонду місцевого співробітництва, де в минулому році зі 100 команд посіли 10 місцею Мають надію, що цього року отримають призове місце.

Стрічка новин