Унікальну миргородську колекцію можуть вивезти з міста

У Миргороді є унікальна колекція виробів різних часів із фаянсу, фарфору та майоліки. У приміщенні, де вона зберігається, планують робити ремонт. Миргородців непокоїть, що колекцію можуть перевезти в інше місце. А потім не повернути назад. У ситуації намагалася розібратися наша миргородська знімальна група.

Колекція зберігається у приміщенні Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Там – вироби із фаянсу,  фарфору, майоліки, починаючи із XIX століття. Це – єдина подібного роду колекція в Україні.

Віталій Скачко, колишній викладач Миргородського фахового коледжу ім.М.Гоголя

- На моїх очах воно все це збиралося. Учні виконували. Там дуже багато виробів, які виконувалися на підприємствах України, заводах. Є і вироби нашої майстерні там. Я вважаю, що це є скарбниця Миргородщини.

У колекції – чимало дипломних робіт випускників закладу. Є й вироби відомих іранських, китайських, японських, французьких, італійських майстрів, а також саксонський, веджвудський і копенгагенський фарфор. Зараз налічує кілька тисяч експонатів.

Володимир Кириченко, колишній викладач Миргородського фахового коледжу ім.М.Гоголя

- Кераміка різних країн, є і дореволюційні експонати, які є унікальними з точки зору художньої цінності. Колектив нашого коледжу дуже схвильований тим, що ця збірка може зникнути зовсім.

Музей керамічних виробів розміщений у старому приміщенні коледжу. За словами в.о. директора навчального закладу, приміщення потребує ремонту.

В’ячеслав Лупашко, в.о.директора Миргородського фахового коледжу ім.М.Гоголя 

- Треба провести оцінку ситуації із старим корпусом. І, відповідно, провести ремонтні роботи – заміна електромережі. Можливо, посилення дерев’яної конструкції. І працюємо у цьому напрямку.

Дехто із місцевих мешканців вважає: проблема із ремонтом не є нагальною. Кажуть: вона надумана. Унікальні ж вироби можуть вивезти навіть із самого Миргорода.

Олена Стрєлкова, випускниця Миргородського фахового коледжу ім.М.Гоголя

- Нова будівля, вона дійсно у гіршому стані, ніж стара. А тут міцні стіни. Пам’ятка архітектури, яка доводить, що тоді будували набагато краще, ніж зараз сучасні будівлі. Тому закриття приміщення будівлі старого корпусу – надумане.

Володимир Кириченко, колишній викладач Миргородського фахового коледжу ім.М.Гоголя

- Зараз існує така небезпека, що ця збірка унікальної кераміки просто зникне із міста Миргорода і нашого навчального закладу.

Стрічка новин