Сьогодні відбулося пленарне засідання четвертої сесії обласної ради

На самій сесії обласної ради мали розглянути питання про звернення до Президента та Прем'єр-міністра щодо ціни на природний газ та передачу газорозподільчих мереж у комунальну власність. Про це та інші питання порядку денного – у наступному сюжеті.

На сесії послухали звіт обласного прокурора, затвердили ряд програм. Зокрема, цифровізації Полтавщини та підтримки аграрного комплексу. Після дискусій підтримали і створення спортивного центру Полтавщини. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Для того, щоб систематизувати взагалі проблематику ігрових видів спорту, якраз і створюється цей центр, куди увійдуть діючі команди професійні чи напівпрофесійні Полтавської області. Тому, система мотивації і методологія для мене є зрозумілою.

Попереду на порядку денному – питання про визначення обласного комунального підприємства «Полтавафарм» таким, що надає соціально важливі послуги. За словами депутатки Лариси Босенко, місто Кременчук хоче утримувати 3 аптеки та вивести «Полтавафарм» із збитковості. На її думку, питання потрібно доопрацювати. 

Лариса Босенко, депутат Полтавської обласної ради

- Вони не надали відповідним чином оформлені документи. У них немає рішення сесії про отримання цілісно-майнового комплексу. А тільки таким чином ми можемо його передати. Наскільки я розумію, є податковий борг. Є більше питань, чим відповідей. Я запропонувала на бюджетній комісії, що ми розібралися у цьому питанні. Що ми можемо зробити для того, щоб не роздавати ці аптеки, а намагатися все-таки їх реанімувати. 

Також до порядку денного внесли питання про звернення депутатів та прем'єр-міністра щодо ціни на природний газ та передачу газорозподільчих мереж у комунальну власність.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми робимо акцент у цьому зверненні на передачу газопроводів середнього та низького тиску у власність громади. У цьому є ще питання, але його потрібно все-рівно обговорювати. Це може бути на баланс держави. Але, тоді якщо його, наприклад, візьме «Нафтогаз», люди знову будуть говорити: - «Це «Нафтогаз» буде знову з нас брати певні кошти». Тому, базово – це на баланс громад. Це звернення, воно має таку крихку правову основу. Але ми можемо його ініціювати, і ми це робимо для того, щоб був системний резонанс.

Мають розглянути і питання про забезпечення вакциною від коронавірусної хвороби населення Полтавщини та готовності робити щеплення проти COVID-19.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Буде звернення у кінця самому до голови ПОДА з приводу готовності закладів охорони здоров’я Полтавщини якраз до вакцинації. Чи взагалі є вакцина, коли вона передбачається, хто виробник цієї вакцини, які критерії будуть про пільгове надання цієї вакцини. Тобто, вся методологія і систематика буде викладена у цьому зверненні.

Ні питання «Полтавафарму», ні газопостачання, ні вакцинування під час засідання розглянути не встигни. У залі засідань зникло світло. Олександр Біленький оголосив перерву. Коли продовжать засідання сесії, поки невідомо. 

Стрічка новин