Які професії у Полтаві найбільш затребувані?

Наближається до фінішу навчальний рік. Майбутні студенти – на порозі дорослого життя. І перше, про що їм слід подбати, – вибір майбутньої спеціальності. Які професії потрібні на Полтавщині, у сюжеті Іванни Бурлаки.

 Департамент економіки та інвестицій Полтавської міської ради опублікував статистику найбільш затребуваних професій на ринку праці станом на 1 лютого 2021 року. Серед них:

- швачка

- токар

- водій автотранспортних засобів

- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

- кухар

- слюсар-ремонтник

- сестра медична (брат медичний)

- слюсар з механоскладальних робіт

- фрезувальник

- машиніст крана (кранівник)

- вчитель закладу загальної середньої освіти

- електромеханік з ліфтів

- електромонтажник будівельний

- бухгалтер

- продавець продовольчих товарів

- робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

- контролер газового господарства

- електрогазозварник

- оператор верстатів з програмним керуванням

- свердлувальник.

Більшість майбутніх фахівців робочих спеціальностей готують в професійних технічних училищах. Наприклад, в Полтавському училищі ім.Андрія Чепіги. Серед професій, що тут вивчають, є слюсар з ремонту автомобілів та електрозварник ручного зварювання. Старший майстер говорить, що, незважаючи на затребуваність цієї спеціальності, студентів щорічно меншає.

Наталія Красноход, старший майстер

- В середньому наш навчальний заклад за рік набирав дві групи по 30 чоловік з ПТУ, тобто, групи, які навчалися 3 роки по 30 чоловік в кожній групі. Але з теперішнім часом групи зменшилися. Зараз групи навчаються до 20 чоловік. А набирається по одній. Але зараз підприємці вимагають цю професію, роботодавці запрошують кваліфікованих робітників.

Анатолій Борисович працює слюсарем вже 33 роки. Каже, коли він навчався, в групі було 25 дівчат, які хотіли здобути професію електрозварника. А зараз, говорить, і хлопців у 2 рази менше, ніж колись. 

Анатолій Шапран, майстер виробничого навчання

- Хлопців стало менше вступати до нашого училища. Мало хто цікавиться будівництвом з дітей. Більшість шукають професії, аби в чистому ходити.

Училище розраховане на 720 місць. У середньому тут навчаються близько 400 студентів. Усі вони мають можливість отримати перші навички в майстернях, а потім їх влаштовують працювати на підприємства. Також студенти безкоштовно проживають в гуртожитку та забезпечені стипендією. Як кажуть викладачі училища: для навчання є усе, аби було бажання і трішки таланту.

Незважаючи на популярність професій в сфері IT-технологій та блогінгу, що так приваблює підростаюче покоління, працівники училища ствержують, що робітничі спеціальності завжди будуть потрібні.

Стрічка новин