У Києві показали фільм про Ходжалинську трагедію в Азербайджані

У Києві відбувся показ фільму «Нескінченний коридор», приурочений до річниці подій Ходжалинської трагедії в Азербайджані. Стрічка містить сюжети й інтерв'ю, зняті литовським журналістом, який став очевидцем трагедії. На показі побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Із дня Ходжалинської трагедії в Азербайджані минуло майже тридцять років. Це – одна з найкривавіших сторінок війни в Нагірному Карабасі. Вірменські збройні формування разом з колишніми радянськими військами взяли місто штурмом 26-го лютого 1992-го. Над тими, хто не встиг виїхати, вчинили жорстоку розправу. Напередодні роковин азербайджанська діаспора вшановує пам’ять невинно замордованих. 

Ельміра Ахундова, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні

- Усі госпіталі, всі лікарні були забиті. У той час нам здавалося, що життя втратило будь-який сенс. Як і в січні 90-го року, коли радянські танки згвалтували наше місто, в січні 92-го року не захотілося жити. Просто не хотілося жити. Ми могли тільки плакати.

Розказати усьому світу про Ходжалинську трагедію взявся литовський режисер. У «Нескінченному коридорі» висвітлені маловідомі факти про неї, документальна хроніка та фотоматеріали очевидців подій.

Олександр Брокас, режисер фільму

- Мене просто вразило, на той момент здавалося, що найгірше зробити в людській подобі вже нічого неможливо. Але ось уже 10 років минуло, а події ще гірші трапляються. І тому ми бачимо необхідність розповісти цю історію, як приклад. Накреслити ці кордони, які людина не дожен переступати.

Ходжалинська трагедія – це вбивство щонайменше 613 осіб. 

Олег Крапівін, співголова Ради Азербайджанців України

- Це справжній був геноцид, знищення дорослих, дітей. Багато було поранених, багато зниклих дітей. Так ми живемо вже в сучасний час, це недопустимо було таких речей. Хоча після того, як у нас вже можна святкувати переможні дні, я бажаю для українського народу, щоб український день настав, коли Україна святкувала своє свято повернення територіальній цілісності.

Володимир Крейденко, народний депутат України

- Купа людей, мирного населення загинуло у цій трагедії. Дійсно, кожне життя – воно дуже важливе. Як в Україні, так в Азербайджані, так і у всьому світі. Не має значення, яка національність, чи який колір очей чи шкіри, кожна людна – це індивідуальність. І дуже важливо зберегти її життя.

Одразу після прем’єри фільм отримав призи в номінаціях «Кращий документальний фільм» і «Краща режисура» Міжнародного кінофестивалю Тенеріфе. В Україні фільм показали вперше.

Стрічка новин