Мовний скандал на футбольному матчі

Мовний скандал на футбольному матчі

Мовний скандал на футболі: тренер отримав жовту картку, бо попросив арбітра звертатися до нього українською.

На 67-й хвилині арбітр матчу Віктор Копієвський виніс попередження головному тренеру ФК «Львів» Віталію Шумському після отримання повідомлення за допомогою радіозв’язку від четвертого арбітра Миколи Кривоносова. Після матчу Віталій Шумський публічно заявив, що причиною інциденту було його звернення до четвертого арбітра з вимогою спілкуватися українською мовою. Комітетом з етики та чесної гри розпочато перевірку інциденту. 

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь направив листа до голови Української асоціації футболу Андрія Павелка щодо мовного інциденту, який стався під час футбольного матчу 15-го туру УПЛ «Львів»-«Колос» між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу: Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським. У листі Уповноважений просить у двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред'явлення жовтої картки тренеру ФК «Львів» за можливою ознакою мовної дискримінації.

За інформацією сайту sport.ua, арбітр матчу Микола Кривоносов збирається подавати позов до суду на тренера «Львова» Віталія Шумського за наклеп!

Арбітри матчу вже написали пояснення епізоду до Комітету арбітрів УАФ і тепер ці документи відправлені в Контрольно-дисциплінарний комітет української асоціації футболу. За словами арбітрів, попередження Віталій Шумський отримав за системні зауваження в грубій формі арбітрам та публічні претензії протягом гри.

Стрічка новин