У Раді планують заборонити продаж ліків дітям до 14 років

У Верховній Раді планують заборонити продаж ліків дітям до 14 років. Таке рішення пов’язано з показником дитячих самогубств на початку цього року. 

 олова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook зазначив, що загроза отруєння школярів в різних містах України – це серйозна проблема, яка потребує негайного реагування держави. 

Першим законопроєктом ми пропонуємо внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби». Згідно цих змін, реалізація лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, буде заборонена. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація лікарських засобів буде здійснюватися за умови пред'явлення документа, що засвідчує його вік.

Другим законопроєктом пропонується викласти у новій редакції статтю 424 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши адміністративну відповідальність за продаж (відпуск) в аптечних закладах лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку. Таке порушення передбачатиме покарання для винних осіб у вигляді накладення штрафу від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення - від двадцяти п’яти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів.))

Стрічка новин