21 лютого у світі відзначали День екскурсовода

Традиційно, вже 31-й рік поспіль, полтавські екскурсоводи та всі дотичні до сфери туризму святкували його у Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Там підсумували рік, що минув, обговорили пропозиції екскурсійного ринку Полтави, перспективи нового туристичного сезону.

На жаль, минулий, коронавірусний рік суттєво позначився на туристично-екскурсійній галузі. Адже по кілька місяців була пряма заборона міським екскурсоводам надавати екскурсійні послуги, були закриті музейні заклади, діяли й інші карантинні обмеження. Тож якщо брати статистику комунальних музеїв Полтави, то минулого року кількість відвідувачів становила лише 39% порівняно з 2019 роком. На 56 відсотків зменшилася кількість екскурсій. Звісно, й спецрахунки музейних установ поповнювалися майже на половину менше, ніж позаминулого року.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини Полтавського МВК  

- Якщо у нас була кількість відвідувачів більше 100 тисяч у 2019 році, то в минулому – 40 тисяч. По туристичному збору якщо в 2019 вперше за часів впровадження туристичного збору понад мільйон 600 тисяч було надходження до міської скарбниці, то у минулому на третину ця кількість зменшилася.

Звичайно, туристів було набагато менше, ніж зазвичай, говорять полтавські гіди, але гості міста були більш допитливими, більш вимогливими до якості туристичного продукту.

Наталія Скорик, фахівець туристичного супроводу, керівник туристичного клубу «Скарбничка мандрів»

- Ми мандрували Полтавщиною, тією, яка не є на традиційних туристичних маршрутах, і цей ковідний 2020-й рік, він нам дав можливість показати Полтавщину з іншого боку, ми показували нетрадиційні місця, і є відчуття, що саме така Полтавщина цікавіша тим туристам, які приїздили.

Станіслав Добряк, фахівець туристичного супроводу 

- Якщо це індивідуальні гості, там по дві людини, то вони дуже поглиблено цікавляться історією, і не лише полтавського краю, а ще й загальною історією, всесвітньою, історією України. Я сам за фахом історик, і мені це не складно.

Рік, що минув, представники туристичної галузі використали для розвитку, працювали в архівах, відшукуючи нові факти, родзинки, цікавинки про історію рідного краю. В музеях запроваджувалися нові, інноваційні форми обслуговування, зокрема такі, як доповнена чи віртуальна реальність, зміцнювалася і матеріально-технічна база. 

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини Полтавського МВК  

- Ми пошили історичні костюми тієї епохи, зокрема, для родини Рудченків – Панаса Яковича і дружини Олександри, для того, щоб надавати на більш цікавому логістично-тематичному рівні екскурсії в самому музеї чи на території музейного, зокрема, літературного закладу.

Цього дня кращих міських екскурсоводів та ветеранів екскурсійної справи відзначили подяками Полтавського міського голови. Також дипломами Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради і презентаційними наборами «Полтава туристична» були нагороджені переможці міської промо-акції «День музейного селфі». 

Стрічка новин