У Лубнах відбувся конкурс малюнків до творів Володимира Малика

На Полтавщині тривають заходи, приурочені 100-річчю від Дня народження українського письменника і поета Володимира Малика. А в Лубнах визначали переможців конкурсу малюнків до його творів. Анатолій Васевич – далі.

Конкурс малюнків за мотивами творів Володимира Малика організували завдяки лубенській художниці Лілії Михайленко-Саєнко та за підтримки спілки громадських об'єднань «Народна рада».

Наталія Солоп, представниця ВГО «Народна рада»

- Дуже приємно, що у місті Лубни діти прилучаються і до творчості, і до образотворчого мистецтва, так і до читання. Бо саме ці малюнки робилися по книжках відомого письменника із Лубен.

Лілія Мельниченко-Саєнко, викладачка образотворчого мистецтва

- Позитиву дуже багато від цих творчих робіт. Ми бачили, що дітки читали, що вони цікавляться творчістю. Ми дуже пишаємося, що у нас були і є творчі люди.

Найбільше Володимира Малика знають, як автора історичних романів «Таємний посол», «Чорний вершник», «Князь Кий», «Чумацький шлях». А ще він добре знаний, як автор казок-легенд для молодших читачів – «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Микита Кожум'яка». Відтак, школярам цікаво було ілюструвати його твори.

Лілія Мельниченко-Саєнко, викладачка образотворчого мистецтва

- Малювали, продумавши кожні деталі. Вони думали, як вони зображатимуть того чи іншого героя. Вони вже придумували, у яких костюмах будуть малювати їх. Це було дуже приємно і дуже цікаво. Вони з азартом до цього віднеслися, завзяті були до цих малюнків.

Валентина Сьомак, директорка ЦРБ ім.В.Малика

- 49 робіт надійшло на наш конкурс із Лубенського району. А також 25 подали члени студії із міста Зінькова. Оцінювало роботи, на мою думку, компетентне журі.

До його складу входили відомі художники, краєзнавці, науковці та представники влади.

Аліна Савка, депутат Лубенської міської ради

- Я навчалася у художній школі, присвятила 8 років малювання. І в основному мої роботи оцінювали. А тут мені вже довелося оцінювати роботи дітей. Хотілося б, щоб наші дітки більше читали, присвячували свій час нашим землякам, таким, як Володимир Малик.

Стрічка новин