«Позивний Італієць»: фільм про нацгвардійця Марківа

Презентація документальної кінострічки «Позивний Італієць». Історія майданівця, добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа. Автор стрічки – директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко. Після кінопоказу герой, творці та організатори фільму відповіли на питання журналістів. Також у рамках заходу пройшла презентація книги «Віталій Марків». Більше про це – далі у випуску.

Фільм створено, щоб правдиво показати особливості справи в італійському суді військовослужбовця Національної гвардії Віталія Марківа та важливість інформаційної протидії підступним наступам ворога.

Артем Шевченко, автор ідеї, директор Департаменту комунікацій МВС

- Для мене ця історія є багато в чому особистою. Ми познайомилися з ним там на фронті 30 травня 2014 року через 6 днів після загибелі журналіста Рокеллі і Миронова у Слов'янську. Це сталося 24 травня. Коли я запитав, як його звати, а він відповів: «позивний Італієць». Це відбилося в пам'яті у мене. Потім, коли почалася ця драма у мене з його несправедливим обвинуваченням і затриманням, безумовно, я співчував і болісно сприймав.

За словами директора Департаменту комунікацій МВС Артема Шевченка, символ цієї історії – телевізійна телетрансляційна вежа на горі Карачун над Слов'янськом, яку із головним героєм захищали у травні-червні 2014 року гвардійці із десантниками, 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою Збройних Сил України.

Микола Балан, командувач Національної гвардії України

- Я впевнений, подивляться мільйони, і не тільки українців, а й іноземних громадян у різних точках світу, і зрозуміють одне, що держава Україна піклується та підтримує своїх воїнів.

Переглянув кінострічку і головний герой фільму Віталій Марків разом з родичами та співслужбовцями.

Віталій Марків, нацгвардієць 

- Буквально три місяці, як я на волі. Тільки поглянувши зі сторони, я усвідомив, якби ми всі разом не об'єднались, я б не зміг все пройти. Це була спільна боротьба. 

1222 дні Україна боролась за правду, за долю свого воїна. Завдяки його стійкості й витримці, а також спільній та наполегливій роботі вдалося повернути Віталія додому, на Україну.

Сам показ стрічки відбувся цими вихідними до річниці Дня Героїв Небесної Сотні. 

Стрічка новин