Нова формула розрахунків акцизного податку для євроблях

У Верховній Раді в першому читанні схвалили нову законодавчу ініціативу, яка стосується євробляхерів. За це проголосували 259 народних депутатів. Відтепер водії євроблях матимуть можливість одноразового розмитнення авто за ставку, що не перевищуватиме 1000 євро. Деталі дивіться у сюжеті.

Згідно із законопроєктом, митне оформлення будуть здійснювати протягом 180 днів за спеціальною формулою, яка не залежить від вартості автомобіля. Проте враховується тип, об’єм двигуна, а також вік автомобіля. Залежно від об’єму двигуна, ставки варіюються від 0,25 до 0,5 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна. 

Роман Мохов, голова ГО «Спілка автомобілістів Полтави»

- Наприклад, автомобіль з об’ємом дизельного двигуна 2,7 л. Зараз, щоб його розмитнити, коштує десь 150 тис. грн. По цьому закону Ковальчука, який прийняли в першому читанні, там іде загальна ставка на об’єм двигуна, на рік автомобіля. В сукупності виходить близько 1000-1100 євро. (35 тисяч грн). Тобто, різниця: зараз – 140-150 тис. А той закон, що хочуть зараз прийняти, – це 35 тис. грн.

Новий закон про розмитнення євроблях буде стосуватися тільки тих автомобілів, що були ввезені на територію України до 1 січня 2021 року. Ті ж, хто захоче розмитнити авто цьогоріч, такої можливості не матимуть. 

Якщо протягом 180 днів людина не розмитнила свій автомобіль, вступають в силу штрафні санкції.

На особу накладається штраф 8500 грн. та виноситься поліцейським на місці вчинення правопорушення. На перший раз автомобіль не вилучається. Якщо порушення вчинено цим же водієм повторно протягом року, то штраф складає вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування строком на 1 рік та з оплатним вилученням авто. Якщо ж за цей термін особа досі не розмитнила автомобіль, штрафи можуть збільшуватися до 170 тис. грн.

Роман Мохов каже, що з новим законопроєктом зникне корупційна складова. Оскільки вже не буде брокера, якому потрібно платити від 200 євро за роботу. Людина сама заповнює митну декларацію та вносить всі дані автомобіля. Також не буде сертифікації. 

Роман Мохов, голова ГО «Спілка автомобілістів Полтави»

- Не буде оцінки автомобіля. Якщо зараз ми подаємо документи про вартість автомобіля, і митниця розглядає: чи це так, чи це не так. І може зависити, якщо, наприклад, подаємо 1000 доларів чи євро (документи, що купили цей автомобіль), то митниця може поставити 5000. І від цих 5000 євро тоді вже йдуть митні платежі. А в цьому законопроєкті Ковальчука такого немає. 

За новими правилами, можна зареєструвати не більше 1 авто на особу. Дії закону не поширюються на автомобілі, що не відповідають екологічним нормам «ЄВРО-2» а також були завезені з країни- агресора чи окупованих територій.

Стрічка новин