На Полтавщині запустили GPS-моніторинг транспорту

Два місяці у тестовому режимі працює обласна система GPS-моніторингу та контролю транспорту. Такий моніторинг спрямований на покращення системи довезення, аби пасажири в громадах могли відслідкувати свій транспортний засіб, дізнатися точний час прибуття. Про це більше дивіться далі.

У Полтавській області в тестовому режимі запустили пілотний GPS-моніторинг і аудит пасажирського транспорту. Все для того, аби покращити рівень якості пасажироперевезень в області. Такою системою зараз обладнані два автобуси – «Полтава-Абазівка» та «Полтава-Кременчук». Та в майбутньому систему встановлять на майже п’ятсот автобусів та маршруток.

Сергій Марчишинець, т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА

- Ми повинні забезпечити підвищення якості саме контролю пасажирських перевезень в частині роботи саме перевізника. По-друге, якщо говорити про саму систему контролю, то це цілодобовий 24-годинний контроль, онлайн-контроль системи пасажирських перевезень. Система GPS-моніторингу дає можливість комплексно здійснювати управління пасажирськими перевезеннями.

Така система моніторингу має три модулі. Перший – модуль користувача, орієнтований на постійне інформування пасажира через онлайн-додатки. А саме, в частині прибуття транспортного засобу та його місцезнаходження.

Сергій Марчишинець, т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА

- Другий модуль – це модуль безпосередньо самого перевізника, цей модуль орієнтований на те, щоб сам власник транспортного засобу безпосередньо мав можливість контролювати роботу транспорту під час проходження його на маршрути. Що входить у цей контроль?  Витрати палива, друге – це забезпечення дотримання технічної швидкості засобу.

Третій модуль розрахований на управлінців, які контролюватимуть дотримання перевізником умов договору, відповідність автобуса на заявленому маршруті.

Водій одного із транспортних засобів, на якому встановили систему GPS-моніторингу, говорить: вона справді покращила якість перевезення.

Микола, водій маршруту «Полтава-Абазівка»

- Контролює зупинки, контролює рух та кількість рейсів. Це покращить життя і для водія, і для пасажира в однаковій мірі. Буде розклад, і вони зможуть проконтролювати, визначити, де знаходиться машина.

Коштує така система 600 тисяч гривень. Зараз розробники активно коригують онлайн-додаток, через який пасажири зможуть відслідковувати транспорті засоби.

Стрічка новин