НСЖУ: підтримка і солідарність з білоруськими колегами

Минулого тижня ми розповідали, що два роки колонії загального режиму отримали журналістки першого незалежного телеканалу в Білорусі «Белсат» за виконання своїх журналістських обов’язків, зокрема, стрім розгону мітингу у Мінську. Всього у Білорусі минулого року було засуджено 162 журналіста, що регулярно супроводжувалося конфіскацією обладнання. Було заарештовано 26 медійників, з яких шістьох – двічі, а одного – тричі. Всього було здійснено 34 адміністративні арешти. Журналісти провели за ґратами 392 дні і сплатили штрафів на загальну суму 26 400 доларів США. І днями Національна спілка журналістів України номінувала незалежну Білоруську асоціацію журналістів на премію ЮНЕСКО/Гіллермо Кана за внесок у свободу слова.

Так буквально два дні тому містами Білорусі прокотилися хвилі нових репресій - обшуки офісу Білоруської асоціації журналістів у Мінську та помешкань керівників Асоціації, незалежних журналістів і правозахисників. Це груба атака на свободу слова та на вільну журналістику, це тиск на адвокатів незалежних журналістів. Члени Національної спілки журналістів України солідарні з білоруськими колегами, зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

- Коли ми розглядаємо, чим ми, будучи в Києві, можемо допомогти колегам, можемо поголосом, розповідями про переслідування журналістів, отакі історії, ми це робимо.

На засіданні секретаріату НСЖУ було прийнято рішення висунути незалежну Білоруську асоціацію журналістів номінантом на здобуття цьогорічної Премії ЮНЕСКО за внесок у справу свободи преси. Відповідне рішення було прийняте Секретаріатом НСЖУ та скероване до штаб-квартири ЮНЕСКО у Парижі.

Сергій Томіленко, голова НСЖУ

- Це об’єднання є незалежним від влади і, відповідно, наші колеги з асоціації, вони на передовій захисту постраждалих, арештованих, ув’язнених журналістів і надають юридичну, матеріальну допомогу, повністю координують підтримку своїм колегам.

Премія ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси була заснована 1997 року на честь колумбійського журналіста Гільєрмо Кано, який загинув під час виконання свого професійного обов'язку. Цієї премії щорічно удостоюються окремі особи або організації, які зробили видатний внесок в захист або розвиток свободи преси в різних країнах світу, особливо, коли це було пов'язане з небезпекою для життя. Вона присуджується щорічно 3 травня з нагоди Всесвітнього дня свободи преси в ході урочистої церемонії, на якій переможцю вручається грошова нагорода в розмірі 25 тис. доларів США. Лауреат Премії обирається Генеральним директором ЮНЕСКО на основі оцінок та рекомендацій, висловлених авторитетним журі.

Стрічка новин