У Полтаві пройшов вечір-спомин Володимира Малика

Присвятили його 100-річчю з Дня народження письменника. «Любив і вчив любити Вітчизну» – під такою назвою у Полтавській обласній бібліотеці ім.Котляревського провели вечір-спомин. На захід завітав син письменника – заслужений лікар України, поет, громадський діяч Олександр Сиченко. У рамках зустрічі відбулася презентація трьох видань, серед яких – бібліографічний покажчик.

Письменник Володимир Малик 1953 року разом з родиною оселився в Лубнах, де вчителював і написав свої відомі історичні романи. І всі його знамениті твори, які принесли славу, написані саме тут. За історико-патріотичні твори Володимир Малик удостоєний літературної премії імені Лесі Українки.

У бібліотеці Котляревського Олександр Сиченко презентує три видання. 

Олександр Сиченко, син письменника Володимира Малика  

- Саме перше – це те, яке підготувала бібліотека Котляревського, – це бібліографічне видання, бібліографічний покажчик «Володимир Малик». Готували фахівці, Марина Фролова, я мав з нею контакт. І ще цілий колектив. Складна ця робота, наукова робота. І я торкнувся цієї роботи, шукаючи деякі джерела.

Олександ Сиченко додає: вся його творчість, все, що він написав, викладено в письмовому вигляді, і тепер це буде легко віднайти за допомогою покажчика. 

Друга книга, яку Олександр привіз до Полтави та презентуватиме її в бібліотеці ім.О.Гончара, називається «Імені письменника-патріота». Це бібліографія про переможців, лауреатів і дипломантів щорічної премії ім.В.Малика за 20 років.

Олександр Сиченко, син письменника Володимира Малика 

- Це робота, над якою довелося потрудитися років 10. Років 10 родина Петра Кириловича Сиченка з Київщини передала мені листи, які за своє життя написав Володимир Кирилович Петру Панасовичу. Це був його найближчий друг і товариш і по духу, і по віку, а ще брат вчетверте.

Тож в книзі зібрано та систематизовано 566 листів, які за своє життя Володимир Сиченко написав своєму другу та брату Петру Сиченку.

Бібліографічні видання передадуть в бібліотеки Полтавщини, Львова, інших міст України та навіть за кордон.

Стрічка новин