Міносвіти затвердило типову програму для 5-9 класів

Міносвіти затвердило типову програму для 5-9 класів

Міністерство освіти і науки України затвердило типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Про це повідомляють на сайті відомства.

"Згідно з програмою, питання навчального навантаження учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти регулює Санітарний регламент. Санітарний регламент встановлює допустиму сумарну кількість годин (навчальних занять) тижневого навантаження учнів. При 5-денному навчальному тижні кількість годин становить: для учнів 5-го класу – 28, 6-го класу – 31, 7-го класу – 32, 8-го класу – 33, 9-го класу – 33 години на тиждень", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що базовий навчальний план базової середньої освіти Державного стандарту визначає гранично допустиме річне навчальне навантаження учнів: для 5-6 класів - 2 065 годин, 7-9 класів - 3 430 годин.

Також базовий навчальний план визначає кількість додаткових годин для вивчення предметів освітніх галузей, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять, що для рівня базової середньої освіти становить 227,5 години.

"Порівняно з чинними навчальними планами типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 20 квітня 2018 р. № 405, навчальне навантаження на тиждень не змінилося", - зазначають у відомстві.

Кількість уроків із фізичної культури - щонайменше тричі на тиждень для кожного класу – встановлено в законі "Про фізичну культуру і спорт".

"Також хочемо зазначити, що згідно з типовим навчальним планом типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти реалізація  соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі здійснюється через інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут" (5-9 класи) і предмет "Підприємництво і фінансова грамотність" (8-9 класи)", - говориться в повідомленні.

Крім того, в типовому навчальному плані передбачено можливість вивчення учнями 5-6 класів у рамках соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі одного з предметів: "Етика", "Культура добросусідства" або іншого курсу морального спрямування, або вивчення відповідних питань у рамках інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека і добробут".

Стрічка новин