Полтавщина однією з перших отримає вакцину від коронавірусу

Полтавщина однією з перших отримає вакцину від коронавірусу

Полтавська область потрапила до семи регіонів, де вакцину від COVID-19 отримають відразу після прибуття її до України. 

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Організаційно ми готові до прибуття будь якого типу та кількості вакцин. Спільно з регіональними координаторами провели нараду щодо узгодження останніх штрихів внутрішньообласної логістики. Також мали окремий селектор із обласними складами щодо особливостей обліку та відпуску імунобіологічних препаратів, – написав на своїй сторінці Facebook Віктор Ляшко. – Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші – наступного дня".

Мобільні бригади вже знають, яка кількість вакцин їм потрібна для проведення щеплення всіх охочих.

Також головний санітарний лікар роз’яснив систему оплати для медичних працівників, що будуть задіяні у вакцинальній кампанії. Національна служба здоров’я України укладатиме договори з визначеними медзакладами, які відповідають вимогам для проведення щеплень від COVID-19, та сплачуватиме за надані послуги.

У перший місяць роботи НСЗУ виплачуватиме 8 тисяч гривень на одну мобільну команду медиків. Далі лікарня отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 гривень за першу дозу введеної вакцини і 60 за другу. Дані про вакцинацію вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я і на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги.

Стрічка новин