Уряд домовився з ЄС про розширення квот для українських експортерів

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до Уряду у Верховній Раді. Також посадовець повідомив, що перші поставки ковідної вакцини в Україну мають бути до кінця місяця. Про що ще звітував міністр – знає наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

Уряд домовився із ЄС про розширення експортних квот для українських виробників. Місія ЄС вже почала оцінку готовності України до підписання угоди про так званий «промисловий безвіз». Про нові домовленості повідомив прем’єр-міністр України після робочої поїздки до Брюсселю.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- 14 000 українських підприємств малих, середніх та великих є експортерами нашої продукції до ЄС. Цей список буде зростати. І українські підприємства отримають можливість майже без квот експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу.

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді Денис Шмигаль прокоментував затримку першої партії вакцини від COVID-19. За словами прем’єра, подібні затримки відбуваються зараз в усіх країнах Європи. Та додав, що перша вакцина має потрапити до України до кінця місяця.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Перша поставка, ймовірно, буде розміром 500 тисяч доз. Далі в межах цієї закупівлі Україна до червня отримуватиме по 1 млн доз вакцини щомісяця. Потім - по 2 млн доз. За інформацією міністерства охорони здоров’я, загалом Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцини виробництва компанії астроземика та ковакс. Також наприкінці 20 року законтрактувала 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу від виробництва сіновак біонтех.

Міністр охорони здоров’я не був присутнім на щотижневому звіті через відрядження до Індії. 

Данило Гетманцев, голова Комітету ВРУ з питань фінансів

- Безперечно, буде розмова з міністром. Ми з вами знаємо, що він зараз вирушив у подорож, аби привезти з собою вакцину. Я думаю, що багато в чому посприяла його активності і наша з вами принципова позиція. Я ще раз наголошую на тому, що просрочення надання вакцини на тиждень не є вирішальним у протидії коронавірусу.

За словами прем’єра, Уряд затвердив нову дорожню мапу вакцинації та підготував усю необхідну логістику, аби вакцина потрапила до усіх куточків України. Втім, за останніми соціологічними дослідженнями, хочуть вакцинуватися лише 29% українців. 

- Дуже багато інформації, що Файзеру там багато помирають, Астрозеника не та, ще щось не те - це теж впливає на думку людей. Все ж таки антивакцинальна кампанія - це один з елементів гібридної війни.

Забезпечувати необхідні умови перевезення вакцини, що потребує транспортування у наднизьких температурах, буде приватна компанія. 

Стрічка новин