Чим через рік після коронавірусних протестів у Нових Санжарах живе селище?

20 лютого – рік коронавірусних протестів у Нових Санжарах. Чим живе сьогодні це селище? Як там згадують події річної давнини? Що змінилося за цей час? Наш кореспондент Анатолій Васевич побував у Нових Санжарах і спробував знайти відповідь на ці питання.

Рік тому, 20 лютого, у Нових Санжарах вирували протести. У цьому селищі було кілька «гарячих» точок: зранку – при в’їзді, впродовж дня – у центрі селища, біля адміністративної будівлі органів влади та на мосту через Ворсклу, неподалік санаторію, куди привозили евакуйованих із Китаю. Центральна влада не поінформувала місцеву про свої наміри. Тому приймати рішення у тій ситуації було нелегко, пригадує тодішній керівник райради, а нині – голова Новосанжарської ОТГ Геннадій Супрун.

Геннадій Супрун, голова Новосанжарської ОТГ

- Певна невпевненість була, поскільки не поінформували ні з обласного рівня, ні центральна влада про наміри розміщувати евакуйованих у медичному центрі, який знаходиться у Нових Санжарах. І, перебуваючи поряд з людьми, я повинен був людей якось заспокоювати, щоб уникати можливих сутичок.

Ольга Гиря, в.о. головного лікаря Новосанжарської ЦЛ

- Населення не було інформоване. У людей була паніка, люди були знервовані, збуджені.

Житель села Клюсівки був учасником тих подій. Каже: людей обурило передусім те, що їх не поінформували.

Сергій Олійник, житель с.Клюсівка Новосанжарської ОТГ

- Якби це все було організовано, зроблено – цього майдану не було б у Нових Санжарах. Це така моя думка. А те, що люди заразилися, і що? І я заразився – перехворіли. І нормально.

Садиба новосанжарця Олександра Михайловича була найближчою до епіцентру минулорічних подій.

Олександр Михайлович, мешканець Нових Санжар

- Мені страшно було боляче, що перейшли через город, повалили все. Але, слава Богу, начальник районної поліції наступного дня прислав хлопців. І вони все зробили.

Зруйнований паркан новосанжарцю правоохоронці оперативно відремонтували.

Геннадій Супрун, голова Новосанжарської ОТГ

- Більшість телеканалів, засобів масової інформації у негативному світлі показали жителів Нових Санжар. Але ж коли докорінно розібратися у цій ситуації і намагатися зрозуміти дії новосанжарців, то думка змінилася. Хочу зазначити, що, засуджуючи новосанжарців, жодного населеного пункту не запропонували, як альтернативу, щоб розмістити у них евакуйованих з Уханю.

І таким місцем все-таки став медичний центр, розміщений у цьому селищі.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Ось тут, у санаторії «Нові Санжари» Національної гвардії України, рік тому починалася обсервація наших земляків та іноземців, яких евакуювали із китайського Уханю. Усі ті події досить позитивно вплинули на подальших розвиток даного закладу.

Валерій Губа, начальник медичного центру «Нові Санжари» Національної гвардії України

- Було додатково виділені кошти Національної гвардії у розмірі майже 2 мільйона гривень. Також ми залучали свої кошти за рахунок спецфонду – мільйон гривень. І ми провели ремонти на другому поверсі спального корпусу і в тих номерах, де були нарікання під час обсервації.

Олександр Блінов, заступник начальника з лікувальних питань медичного центру «Нові Санжари» Національної гвардії України

- Відремонтували уже два поверхи. І зараз ідемо далі – ремонтуємо кімнати. Міняється повністю каналізація, двері, замки, усе міняємо. Як тільки піде державне фінансування – із березня почнемо приймати відпочиваючих.

Минулого сезону санаторій прийняв близько тисячі відпочиваючих. Серед них – кілька сотень учасників бойових дій. Серед них, а також персоналу медичного центру, не було виявлено жодного хворого на коронавірус. У селищі COVID-19 з'явився теж значно пізніше, ніж у багатьох інших регіонах Полтавщини.

Ольга Гиря, в.о. головного лікаря Новосанжарської ЦЛ

- У нас перший пацієнт з COVID-19 з’явився у серпні місяці. Ми якось так прожили з лютого по серпень – у нас навколишні райони уже мали таких пацієнтів. У них вже реєструвалися і офіційно були підтверджені ПЛР-тестами. А у нас ще таких пацієнтів не було.

За весь період епідемії на коронавірус в Новосанжарській ОТГ загалом захворіло 743 чоловіки, 30 людей – хворіє на даний час. Історія із  COVID-19 ще не завершена – карантин в Україні продовжується. Звісно, хотілося б, щоб він якнайшвидше став історією, як і минулорічні протести у Нових Снажарах.

Стрічка новин