Очільників 10 старостинських округів призначили у Полтавській громаді

Сьогодні депутати Полтавської міськради 8-го скликання зібралися на друге засідання 2-ї сесії. На ньому обрали старост всіх 10 старостинських округів. Питання викликало дискусії серед депутатів. Про це та інші рішення сесії – дивіться у сюжеті.

Сесія починається із виступів громадськості. Мешканці околиць Полтави скаржаться на стан громадського транспорту та новопризначених перевізників.

Раїса Передерій, полтавка

- Ми чекаємо маршрутку свою по 35-35 хв, до години. На морозі не хочеться стояти чекати, і влітку не захочеться чекати. У нас був чудовий перевізник Шевчук. У нього і навігатори були. Ми могли у смартфоні побачити, де він є, коли приїде. Для чого поміняли – незрозуміло.

Виконавчий комітет на сесії не утворюють. Проєкт рішення виключають з порядку денного. Депутати переходять до обговорення питань. Перше - про прийняття на службу в органах місцевого самоврядування та затвердження на посадах старост. Виникає дискусія. 

Сергій Іващенко, депутат Полтавської міської ради

- Наша фракція має бачення, що ми не будемо голосувати за призначення старост у такому вигляді, як зараз пропонується. Тому що там досить багато людей, м’яко кажучи, не зовсім достойних, щоб бути старостою громади.

Депутат Едуард Волков пропонує виключити питання з порядку денного. Натомість - провести громадські слухання. 

- Нічого катастрофічного не відбудеться, якщо ми сьогодні не проголосуємо старост.

Міський голова Олександр Мамай відповідає: чув від людей тільки позитивні відгуки про кандидатів. Більшість з них - колишні сільські голови. Наголошує на тому, аби депутати діяли згідно з законом. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Ви – депутати, обрані по округах. До вас до всіх будуть звертатися мешканці. Будуть звертатися зі своїми пропозиціями. Будуть звертатися мешканці зі своїми скаргами на старост. Так чи ні? У наших правах отут змінити старосту за 15 хвилин. Того зняли – іншого поставили.

Попри дискусії та невдоволення деяких депутатів, старост призначають по всіх 10 старостинських округах. «За» - 25 голосів. 

Далі затверджують декілька програм. Зокрема, житлово-комунального господарства та благоустрою.

Сергій Сінельник, начальник управління ЖКГ 

- На капітальний ремонт житлового фонду передбачити фінансування у розмірі 50 млн 380 тис грн. у тому числі на капітальний ремонт дворових проїздів – 20 млн, на капітальний ремонт спортивних майданчиків – 16 млн.

Підтримують і програму розвитку міського електротранспорту. Депутат Олександр Дедюхін анонсує впровадження електронного квитка. 

Олександр Дедюхін, депутат Полтавської міської ради

- Я розумію, що зараз ми не можемо внести. Але, я думаю, що зараз наша фракція до наступної сесії підготує положення якісь певні про електронний квиток. Я думаю, що ми їх будемо вносити на наступну сесію будемо розглядати це питання.

Під час засідання вирішують направити листа до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Прохання депутатів - зменшити ціну на газ для населення та скасувати платіжку за транспортування.

За словами Олександра Мамая, секретаря міської ради та заступників міського голови призначать на черговій сесії.

Стрічка новин