19 лютого в Україні та світі розпочинається тиха акція «Ангели пам’яті»

Її мета – вшанування Героїв Небесної сотні, які полягли за українську свободу під час Революції Гідності сім років тому. Інціаторка акції – співачка, художниця, громадська діячка Анжеліка Рудницька.В Україні акція пройшла у Києві, Львові, Одесі, Івано-Франківську, Чернівцях, Сєвєродонецьку, Авдіївці, Коломиї, Тернополі, Херсоні та ряді інших українських міст.

Ангели – це сторожі пам'яті про тих, хто поліг. Виготовлених власноруч, їх розвішують на дерева, деяких янголят виготовляли учні. 

Леокадія Герасименко, голова ГО «Спілка жінок України» 

- Ми вважаємо, що душі, як янголи на небі.

Акція «Ангели пам’яті» триватиме з 19 по 21 лютого. Андрій Острожний – учасник Революції Гідності, а сьогодні – учасник акції. Говорить: не прийти не міг. 

Андрій Острожний, учасник Революції Гідності 

- В мене був друг, побитий тітушками, за Маріїнським парком, є відео, де їх били, і він після цього через пів року помер. Коля Лазарчук. Я був з 24 листопада по 28 лютого тут, на Майдані. Це три місяці життя.

До української акції «Тихі ангели» у світі доєдналися Австралія, Бельгія, Греція, Канада, Кіпр, Латвія, ПАР, США, Туреччина, Угорщина, Молдова, Польща та інші країни.

У Полтаві в цей день відбулося покладання квітів до меморіальних знаків Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО/ООС біля Полтавської облдержадміністрації. 

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони – різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед полеглих – двоє полтавців. Кременчужанин Ігор Сердюк був убитий 18 лютого. Андрій Черненко зі Слободо-Петрівки Гребінківського району того ж дня одержав кульове поранення й помер у лікарні.

Стрічка новин