На Полтавщині вшанували пам'ять православного просвітителя

У Кременчуці вшанували пам'ять православного просвітителя – єпископа Кременчуцького і Лубенського Української Православної Церкви Тихона. Десять років тому він раптово помер, перебуваючи у Києві. За недовгий час свого єпископства прославився просвітительською і освітянською діяльністю. Анатолій Васевич – далі.

У Свято-Успенському кафедральному соборі Кременчуцької єпархії УПЦ вшанували пам'ять раптово померлого 10 років тому в Києві від серцевого нападу єпископа Кременчуцького і Лубенського Тихона. Під час богослужіння були піднесені молитви за упокій його душі. Кременчуцьку єпархію він очолював недовго - всього півтора роки. Але за цей невеликий проміжок часу запам'ятався багатьом своєю просвітницькою діяльністю.

о.Костянтин, священник УПЦ

- Це була дійсно світла особистість. Головним у його житті була проповідь. Він завжди аргументував своє служіння, як підняття духу віри у молоді. Він розробив програму, яку він започаткував і розвивав.

Ірина Андрюшкіна, виконавчий директор БФ «Джерело Дніпра» 

- Зумів донести Слово Боже абсолютно всім. І навіть можу сказати, що знаю не дуже віруючих людей, які прониклися, і після зустрічі з ним почали ходити до церкви.

Ірина Андрюшкіна також зазначила, що єпископ був близьким другом сім'ї почесного президента фонду Володимира і Тетяни Матициних. Саме за підтримки фонду була розроблена програма навчання в школах основ Православ'я, а пізніше і видано відповідний підручник. Богословські трактати у навчальних закладах доносили доступно і зрозуміло.

о.Костянтин, священник УПЦ

- Про Бога говорило тільки те, що це викладав священник. Все інше підставлялося тим, що людина повинна була сама зрозуміти, де є правда, де є істина. І Владика у цьому допомагав.

І духовні, і світські послідовники єпископа Тихона обіцяють продовжувати почату ним справу.

Ірина Андрюшкіна, виконавчий директор БФ «Джерело Дніпра» 

- Після його смерті нам хотілося б, щоб його справа не зникла. І ми видали книгу. І я знаю, впевнена, що справа Тихона живе.

Після богослужіння до могили єпископа, яка знаходиться біля Кафедрального собору, лягли квіти пам'яті.

Стрічка новин