Комітет Ради схвалив законопроєкт про скасування переходу на літній і зимовий час

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про запровадження на всій території України єдиного київського часу без сезонного переведення годинників.

Проєкт закону «Про обчислення часу в Україні» № 4201 пропонує встановити в Україні час, що відповідає другому годинному поясу UTC (UA) +2. Автор документа, нардеп Руслан Стефанчук, зазначає: Наша задача – встановити та закріпити єдиний київський час на всій території України без виключення. 

На своїй сторінці у мережі Facebook Руслан Стефанчук пише: 

Під час напрацювання з колегами тексту цього законопроекту ми враховували вимоги статті 92 Конституції України, відповідно до якої виключно законами України встановлюються одиниці часу. А також статті 3, яка визначає людину, її життя і здоров’я найвищою соціальною цінністю. Сезонне переведення стрілок годинників не має завдавати шкоди.

Перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини. Я направив листи до Національної академії наук України та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі, без виключення, висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на здоров’я людини.

Стрічка новин