Звіт генерального прокурора України та призначення судді Конституційного суду

Так минуло пленарне засідання Верховної Ради сьогодні. Що змінилося за рік очільництва Ірини Венедіктової, генеральної прокуратори та хто став новим суддею Конституційного суду, вже знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Свій звіт за майже річну роботу на посаді генпрокурора України Ірина Венедіктова почала із оптимістичного ствердження про те, що вона майже завершила реформу органів прокуратури.

Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України

- Що ми маємо за її результатами? Загалом в органах прокуратури атестацію успішно подолати 2/3 прокурорів. Із 2-го січня 2020 року розпочав роботу офіс генпрокурора та з 11 вересня 2020 – обласні прокуратури. Найближчим часом розпочнуть свою роботу окружні прокуратури і на цьому ми завершимо реформу органів прокуратури.

Також очільниця відомства повідомила, що у справах Майдану лише протягом минулого року Офіс генерального прокурора повідомив про підозри 24 силовикам, трьом прокурорам та п'ятьом суддям. Це втричі більше, ніж у 2019 році.

Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України

- Серед перспектив на цей рік - завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів 20 лютого 14 року на вулиці Інституцькій в столиці.

На запитання нардепів генпрокурор відповідала стисло.

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Коли ви вже нарешті виконаєте рішення Шевченківського суду і розглянете питання і закриєте справу проти каналу Прямий? І друге питання: коли вже нарешті буде звільнено людину, яка 2-й рік сидить. 2-й рік сидить Антоненко, людина, яка воювала за Україну і до сих пір справа фактично не розглядається.

Ірина Венедіктова, Генеральний прокурор України

- Прокурори – це не політики. І ми приймаємо рішення тоді, коли вважаємо, що на це є певні підстави. Це щодо вашого першого питання. Щодо 2-го, стосовно справи Шеремата, вчора дійсно були представники народних депутатів, приїхали, коли я виїжджала… Коли прокурори передають акт до суду, вони визначаються зі своєю позицією. Зараз йде судовий розгляд.

Венедіктова також заявила, що не може давати справам політичних оцінок. 

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Ви відпускаєте беркутівців за 2 місяці до вироку – це означає, що справедливість не прийде. І ті, хто має бути покараний, не будуть покарані. А ми всі цього чекаємо.

Верховна Рада розглянула за своєю квотою претендентів на крісло нового судді Конституційного Суду України.

Олександр Качура, народний депутат України

- Саме питання прозорості – це і є те, над чим треба працювати в першу чергу. Бо в нас дуже низький рівень до парламентаризму, до законодавчої влади, і ще більш низький рівень довіри до судової влади. Він фактично нульовий.

Новим суддею КСУ став Віктор Кичун. Кандидатуру підтримав 241 народний депутат, проти був лише один. Його кандидатуру висунула фракція «Слуга народу». Вона ж віддала більшість голосів - 205 «за», ще 10 голосів віддали члени фракції «За майбутнє». Також Кичуна підтримали 18 народних обранців з групи «Довіра» та вісім позафракційних нардепів.

Стрічка новин