Колишня директорка прагне повернути собі ринок «Південний»

«15 років будувала ринок разом із чоловіком, а у мене його забрали». Так заявляє колишня директорка ринку «Південний» у Полтаві Аліна Шаповал. У чому конфлікт підприємиці із міською владою, дізнавалися наші журналісти.

Ринок «Південний» існує вже 35 років. Його заснували та розвивали власними коштами сім’я Шаповал. 

Аліна Шаповал, приватна підприємиця

- Площа ринку весь час збільшувалася, бралися і заключалися договори, вчасно сплачувалася орендна плата за користування земельною ділянкою, вносилися поліпшення, благоустроювалися торгівельні ряди, навіси, асфальтувалася земельна ділянка, на якій ми з вами знаходимося, а також проводилися усі комунікації: підключалися газ, вода, світло, згідно розроблених та погоджених проєктів.

У 2008 році чоловік Аліни загинув. А у 2010 році закінчилася оренда земельної ділянки, і підприємиці прийшов лист від міської ради про передачу цієї землі у комунальну власність. За словами ексдиректорки, передалася не лише ділянка, а й все майно, що на ній розташоване.

Аліна Шаповал, приватна підприємиця

- Таким чином, без жодної компенсації, без жодних відшкодувань, у мене залишилося на території ринку декілька торгових місць. Мені нараховувалася орендна плата за ці торгівельні місця. Але адміністрація ринку знаходиться в приміщенні, яке належить за правом власності мені. Вони виставляють рахунки за користування, а самі не сплачують за користування.

Ніяких скарг та судових позовів Аліна не подавала, оскільки думала, що домовилася із місцевою владою про взаємозалік. Останньою краплею стало відключення на ринку електроенергії без попередження про заборгованість.

Дмитро Бурмака, колишній директор КП «Полтава-Сервіс»

- Борги взялися ще до мого керівництва даним підприємством, тому що коли я був призначений керівником, почав вивчати дане питання, і там виникла така ситуація, що «Полтава-Сервіс» використовувала приміщення Шаповал, як адміністративну будівлю. І коли ми про це дізналися, ми уклали з нею договір оренди, що ми орендуємо у неї це приміщення, щоб в подальшому борг не зростав, але у неї заборгованість ще виникла до мого призначення.

У теперішнього керівництва КП «Полтава-Сервіс» – своя версія стосовно цього питання.

Денис Поліщук, в.о. директора КП «Полтава-Сервіс»

- Она ведёт предпринимательскую деятельность, не имея на то право, она не является предпринимателем с 2012 года. У неё на территории размещена сторожка, за которую мы берем с неё деньги. Она не платит уже на протяжении 3-х лет. Вот и откуда задолженность. Пускай обращается в суд. На данной территории мы имеем все права вести свою предпринимательскую деятельность КП «Полтава-Сервис».

Ми поспілкувалися з юристом, якого здивувало: чому жінка досі не звернулася до суду за захистом своїх прав та інтересів?

Богдан Яненко, юрист

- Що б я порекомендував: якщо вона вважає, що дійсно порушуються її права та інтереси, все ж таки ще раз звернутися у письмовій формі на адресу своїх опонентів, скласти якісний і кваліфікований грамотно юридичний лист, в якому викласти в комплексі всі існуючі проблеми. Запропонувати своїм опонентам все ж таки в мирний спосіб врегулювати ці всі питання і, безумовно, ще більш кращим було б, якби вдалося зустрітися їй зі своїми опонентами та обговорити все віч-на-віч.

За словами юриста, якщо не буде результату, тоді необхідно звертатися з позивними заявами до суду за захистом своїх прав та інтересів, та розраховувати, що суд відновить справедливість. Але це лише у випадку, якщо права Аліни Шаповал дійно порушуються і це можна довести документально.

Стрічка новин