В області готові розпочати вакцинацію

Полтавська область готова розпочати вакцинацію від коронавірусної інфекції. Очікують на вакцину Pfizer (США) і AstraZeneca (Великобританія).

Вони продемонстрували високу клінічну ефективність і безпечність. Вакцину зберігатимуть у спеціальних холодильниках в обласному Центрі дитячої імунології, таких, як на фото. Щеплення будуть безкоштовними. Цю інформацію повідомив у своєму Телеграм-каналі Олег Синєгубов:

Першими вакцинуватимуть: 

- працівників мобільних бригад із вакцинації; 

- медпрацівників лікарень, де надають стаціонарну допомогу хворим на ковід; лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну хворобу;

- працівників швидкої допомоги включно з водіями. 

Також людей, які перебувають у спецзакладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), та працівників цих закладів. 

Вакцинація буде добровільною за попередньо підготовленими списками.

Під час першого етапу вакцинуватимуть 4 мобільні бригади з Полтави та Кременчука. У кожній бригаді, крім водія, – 5 людей: лікар, 2 медсестри, лікар резерву, медсестра резерву. Зараз вони проходять навчання в Києві. На подальших етапах вакцинації буде залучено вже 36 мобільних бригад.

Про терміни поставки вакцини говорити поки що зарано, повідомили в ДОЗ.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Якби вона була десь розподілена і доставлена десь у Києві чи на Укрвакцину, де є холодильне обладнання, то ми б тоді уже знали, коли це буде. А так, то треба дивитися, і що Уряд коли скаже, то так і буде. Це відповідно дат поставки. А що стосується яка вакцина, то планується дві: Pfizer – це американська і бельгійська AstraZeneca.

Стрічка новин