Чи будуть у Полтаві райради?

Одразу два депутата від різних фракцій Полтавської міської ради подали відповідні проєкти рішень про розформування районих рад у місті Полтава, адже вважають їх функціонування недоцільним. Що говорять фахівці і коли буде рішення, розповість Анна Ружін.

Проєкт про недоцільність створення рад після кінця їх каденції опублікував у себе на сторінці у мережі Facebook Євген Дикань. Рішення мають розглянути на 2 пленарному засіданні 2 позачергової сесії міської ради. Він вважає, що необхідно вдосконалити організацію управління районами в місті та раціонально використовувати фінансові ресурси.

Євген Дикань, депутат Полтавської міської ради 

- Подав проєкт з приводу, щоб забрати повноваження у районих рад, для того, щоб ми з бюджету не викидали шалені кошти на заробітну плату. Я вважаю, що там депутати, там реально не потрібні. Тому ми його розглянемо, я сподіваюся, з депутатами на найближчій сесії.

З проєкту рішення відомо, що після закінчення строку повноважень Подільська, Київська та Шевченківська райради мають вжити заходи щодо припинення діяльності в місті. Відповідні зміни до статуту територіальної громади має внести юридичне Управління.

З такою ж заявою виступив і депутат Юліан Майвійчук, адже вважає, що Полтава давно має позбутися цих радянських рудиментів, які дублюють повноваження міста та просто проїдають міський бюджет.

За словами Юліана Майтвійчука, без райрад живуть уже такі міста:

Львів(1995),

Одеса (1998),

Миколаїв (1998), 

Запоріжжя (1998), 

Харків (2009), 

Київ (2010), 

Черкаси (2010), 

Кременчуг та інші.

Лишились ці ради лише в Полтаві, Кропивницькому та Херсоні.

У 2019 та 2020 роках ініціатива не знайшла вольового рішення та підтримки більшості депутатів. 

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради 

- На нараді фракцій ми поговорили про те, що райради не потрібні, Мамай сказав, що я підтримую, що вони не потрібні. Добре, давайте подавайте, спільний від фракцій «За майбутнє», «ЄС», теж говорили, що вони за. Я говорю: добре, підіймаю свій старий проєкт, дивлюся, виходить стаття, що «За мабутнє» вирішив свій подати.

Юліан Матвійчук подав свій проєкт від фракції доопрацьований, як альтернативний, але зазначає, що в будь-якому разі підтримає і інший, якщо він буде ідентичним та враховувати всі інтереси. 

Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко зазначає: чинне законодавство дозволяє міським радам утворювати або ліквідовувати ті районні ради, які функціонують на їхній території. 

Іван Фурсенко, перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад

- Країна рухається вперед, тим більше, зараз сфера діджиталізації й створення ЦНАП. І діяльність цих районних рад в межах міста не потрібна взагалі. Тому що вони витягують кошти з міського бюджету на утримання свого власного апарату, на утримання голови районної ради, заступників, очевидно, у кожного з них є водій, приміщення, утримання цього приміщення, опалення. І це досить великі суми набігають за один рік, а якщо помножити на 5 років їх каденції, то звичайно, ці гроші для міської влади було б краще перенаправити на якісь соціально-значимі проєкти.

За інформацією «Полтавщини», упродовж 2020 року головам районних у місті Полтаві рад та їхнім заступникам перерахували зарплат, премій, надбавок та матеріальної допомоги на суму 5,69 млн грн. Тобто, в середньому на місяць робота кожного з 12 керівників обійшлася у 40 тис. грн

Чи підтримає більшість розформування райрад, поки що невідомо. Але у разі позитивного результату з 2025 року ЦВК не оголошуватиме вибори в районних радах. 

Стрічка новин