В Україні запустили бот, якому можна скаржитись на екологічні злочини

Якщо ви стали свідком вирубки лісу, скиду промислових стоків у річку або ж виявили несанкціоноване сміттєзвалище, можете, не полишаючи місце порушення, подати звернення через чат-бот Save Eco Bot. Хто розробник і чи буде реагувати екоінспекція, розповість Анна Ружін.

Побачив екологічний злочин – сфотографуй та відправ в екобот. І така скарга обов'язково не залишиться без уваги. 

Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований у Facebook пише: 

Скарга надходить до Держекоінспекції і є підставою для проведення позапланової перевірки, за результатами якої розраховуються збитки, порушникам пред’являються штрафи та надаються приписи щодо усунення порушень. 

Новий інструмент Save Eco Bot дозволить значно скоротити шлях від виявлення проблеми до її вирішення. Адже звернення про екологічні порушення почнуть опрацьовуватись ДЕІ майже одразу після їх фіксації громадянами.

Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів

- І це для нас також діджиталізація Save Eco Bot. Наші зусилля з точки зору міністерства, яке формує політику і наших двох інспекцій, які контролюють, це, я вважаю, що це перший шлях діджиталізації, який ми можемо до кожного споживача, до кожної людини бути дотичними.

По містах, а особливо на околицях, досить часто утворюються несанкціоновані сміттєзвалища, які переростають у купи непотребу. До того ж несуть екологічну загрозу: забруднення води та повітря, оскільки досить часто люди викидають предмети, які при розкладанні або займанні виділяють шкідливі речовини. Але тепер, сподіваються, ситуація зміниться, адже з'явився бот, якому можна скаржитись на екологічні злочини. Він більше розрахований на свідомість людей, які будуть звертатися і вказувати на подібні проблеми.

Розробники – дніпровські екоактивісти Save Dnipro – уже презентували свій застосунок, де уже з'явилися нові функції. Для прикладу, люди можуть поскаржитися на забруднення повітря. 

Тепер у нашому чат-боті вбудовано генератор скарг до відповідальних центральних та місцевих органів влади:

- Державна екологічна інспекція України

- Держпродспоживслужба

- Органи місцевої влади (обласні держадміністрації та облради)

Ми створили інструмент, в якому:

- Доступний пошук найближчого забруднювача за координатами

- Вже є шаблони всіх найпоширеніших скарг на забруднення, узгоджені з профільним міністерством та контролюючими органами

- Вам потрібно лише обрати вид забруднення, відповісти на кілька уточнюючих запитань і бажано додати фото забруднення!

І все – скарга готова! Залишилось завантажити й відправити на e-mail, вказаний у шапці документа.

До чат-боту з екологічними даними SaveEcoBot додали функцію, яка допоможе громадянам правильно створити та надіслати скаргу на екологічне забруднення.

Артем Романюков, директор з розвитку ГО «SaveDnipro»

- В SaveEcoBot в новому функціоналі зашито низку зрозумілих кроків, через які людина має пройти і поскаржитися на один або декілька типів забруднення. Наприклад, на забруднення води, ґрунтів, повітря, на відходи та навіть на шум, на відходи несанкціоновані. Все це є в SaveEcoBot.

Для подачі заяви потрібно увійти в один із месенджерів, Viber або Telegram, знайти в ньому SaveEcoBot та натиснути кнопку «Поскаржитись на забруднення».

Станом на 15 лютого 2021 року чатбот SaveEcoBot додали 1,4 мільйона жителів 15 країн світу.

Стрічка новин