У Полтаві повноцінно запрацював кардіодиспансер

Із новими меблями, ремонтом та сучасним обладнанням. Такий вигляд нині має обласний кардіоцентр, який відкрив свої двері 1-го січня цього року. До нього вже почали звертатися люди як самостійно, так і за направленням сімейного лікаря. Наша кореспондентка Євгенія Манич, знає більше.

Новозбудований корпус Полтавського обласного кардіоваскулярного центру з 1-го січня розпочав прийом пацієнтів. Тут функціонують: поліклініка, діагностичне відділення, стаціонар, операційна та реанімація, відділення для реабілітації. 

Костянтин Вакуленко, директор Полтавського обласного кардіоваскулярного центру 

- Розпочали ми її, як амбулаторно-поліклінічно, так і стаціонарну допомогу надаємо. Працюємо ми в повному обсязі, з відсилкою до сьогоднішніх карантинних умов. А це значить, що у нас обмежений прийом, обмежена госпіталізація планова. Ми надаємо допомогу переважно ургентним і госпіталізуємо хворих, які потребують негайного втручання.

Зараз до центру на амбулаторний прийом щодня приходить близько 30-40 пацієнтів. Як зазначають лікарі, більшість з з них – з E-направленням від сімейного лікаря або ж записуються до електронної черги по телефону, чи безпосередньо у самому центрі. При вході вам виміряють температуру та допоможуть отримати спеціальний номер.

Євгенія Манич, кореспондентка

- Якщо у Вас немає E-направлення, отримати медичну картку тут легко. Всього потрібно мати при собі паспорт та підійти до реєстратури. І медична карта у вас в руках.

Після того, як вас опрацюють в реєстратурі, ви отримаєте талон, на якому вказано ваш порядковий номер та кабінет лікаря, до якого вас направили. Далі чекаєте на виклик.

Після виклику вас одразу приймає лікар, запитуючи усі ваші симптоми, після чого проводить повний огляд.

Після огляду лікар вас може направити на кардіограму. Отримавши її результати, ви повертаєтесь до свого лікаря, аби він призначив лікування.

Тетяна Коромислова, лікар-кардіолог вищої категорії

- Змін на кардіограмі патологічних немає. Ритм синусовий, ЧСС, як у спортсменки, 60 ударів в хвилину.

Щодня у кардіодиспансері проводять ті чи інші операції. Та операції на відкритом серці поки що закладені в перспективу.

Костянтин Вакуленко, директор Полтавського обласного кардіоваскулярного центру

- Ми виконуємо планові ургентні коронографії, виконуємо стентування, балансування судин, виконуємо імплантацію штучних водіїв ритму, ріочастотні частотні абляції при порушеннях ритму серця.

Нині до кардіоцентру звернулося вже більше 300 осіб. Усі вони отримали якісне та професійне лікування.

Стрічка новин