Тисячі риб'ячих кісток перетворилися на витвори мистецтва

У Кременчуці презентували персональну виставку Ольги Сироти. Майстриня працює у так званому напрямку «фіш-арт». На відкритті виставки побувала і наша знімальна група.

Ще із дитинства Ольга Сирота захоплювалася творчістю. А у 2006 році спробувала себе у новому напрямку, так званому «фіш-арті» – виготовленні картин із риб'ячих кісток.

Ольга Сирота, майстриня

- Сюжети картин – це мої асоціації, мої історії з дитинства, з життя. Просто починається з якоїсь кісточки, з якогось куточка, з якогось маленького елемента, і далі накопичується, створюється таким чином картина.

Майстриня зізналася, що матеріали для її робіт приносять рідні та знайомі, а ще вона спеціально купує рибу, аби перетворити на елементи картин. Розповідає: кістки – давній матеріал, який використовували ще наші пращури.

Ольга Сирота, майстриня

- Знаходимо зараз буси із кісток риби, перша голка теж, знаємо із шкільної програми, зроблена із кісток риби. Це доволі давній благодатний матеріал, який використовували з давніх-давен. Але хотілося б цьому надати більший поштовх, більше зацікавити людей.

Жінка не рахувала, скільки кісточок використала у своїх роботах, але їхня кількість сягає кількох тисяч екземплярів. А от картин у доробку Ольги Сироти вже налічується понад 200. Серед них: «Зустріч», «Танці на галявині», «Духмяне літо», «Балерина», «Ластівки», «Казковий птах», «Квіти на призьбі» та багато інших. На її картинах переплелися різноманітні образи та персонажі. Тут і квіти, птахи, тотемні тварини та закохані пари.

Оксана Бойко, директорка Кременчуцької художньої галереї

- В цій виставці ідеальне поєднання такого глибокого оксамиту  перламутру річкової краси. Тільки Ольгу Миколаївну хотіла попросити, коли щуку зробить із щуки, а вона вже з’явилася у вигляді місяця.

Оксана Бойко навіть назвала майстриню «Дніпровою мавкою», адже та вміє шукати і збирати рибний матеріал й виготовляти з нього чудові роботи. Інші учасники презентації – теж в захваті від її картин.

Оксана Лебедєва, науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею 

- Можна зрозуміти, що деякі із картин написані в лірико-філософському сенсі, деякі – в метафоричному. Але, не зважаючи на їх різноплановість і їх різноманітність, вони всі характеризуються тактовністю авторки, її діалогічністю із світом.

Виставка картин із кісток Ольги Сироти працюватиме до 15 березня.

Стрічка новин