Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?

У місті Боярка Фастівського району на Київщині дві семикласниці отруїлися медичним препаратом «Дротаверин». Про це повідомили на сайті головного управління Національної поліції в Київській області. За однією з версій, дівчата подивилися відео в соціальній мережі із закликом спробувати медичний препарат. На перерві вони придбали його в аптеці та з’їли кожна по 40 таблеток. Внаслідок події одна з дівчат померла. Як вберегти власних дітей від небезпечних челенджів в інтернеті, дізнавалася Іванна Бурлака.

Дуже часто дорослі втрачають пильність і не знають, що їх дитина може бути залежною від різних кібер груп. Психолог говорить, що певного роду челенджі в інтернеті – це можливість покращити самооцінку та перевірити свої здібності. Типу перевірки на «слабо».

Катерина Нещетна, дитячий психолог

- У такі ігри потрапляють діти і підлітки, які схильні до якоїсь ризикованої поведінки у підлітковому віці. Це як особливість віку. Плюс – потреба в самоствердженні, визнанні, потреба в оцінці іншими, що теж в середньому і старшому шкільному віці є актуальною. І потреба в новизні. Це цікаво, тому що воно нове.

Марина Зінюха, начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській обл.

- Батьки, в першу чергу, повинні звертати увагу на поведінку дитини, на те, як вона поводиться. Якщо, наприклад, вона постійно ховає телефон, не дозволяє батькам торкатися його, брати до рук, і тим паче – зазирати на сторіночку в Instagram чи в якусь іншу соцмережу, це означає, що дитина щось приховує і батькам на це слід звернути увагу і поговорити з дитиною.

Якщо в батьків виникають підозри стосовно дитини, не слід одразу сварити її. Найбільш гуманним в цьому випадку є встановлення на телефон спеціального додатку. За його допомогою можна переглядати, які сайти відвідує дитина та встановлювати їй ліміт на перебування в інтернеті.

Марина Зінюха, начальник відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській обл.

- Існує програма «Батьківський контроль», завдяки якій батьки можуть контролювати свою дитину: на яких сайтах вона перебуває, які додатки встановлює, скільки часу проводить в інтернеті. Програма встановлюється на обидва телефони: на телефон батьків та дитини, і до виповнення дитині 16 років батьки можуть спокійно користуватися цією програмою.

У поліції говорять, що виявити всі сайти, які можуть нести потенційну небезпеку, неможливо. Якщо ж ви побачили підозрілу сторінку у соцмережі, поскаржіться на неї, заблокуйте, або ж напишіть заяву до кіберполіції.

Владислав Кушніров, батько 2 неповнолітніх дітей

- Так, як я сам комп’ютерник, то такого тотального контролю в нас немає. Вся безпека в інтернеті, з моєї точки зору, як батька, на 99,9% залежить від часу, проведеного із дітьми. Проблеми з безпекою починаються тоді, коли батьки дають якісь гаджети для того, щоб діти не займали їх час і займалися самі. Тоді і батьки не знають, чим діти займаються, і діти шукають собі пригоди.

У дітей та підлітків ще недостатньо розвинене критичне мислення, тому вони не можуть завчасно проаналізувати наслідки, які криються за такими іграми. Уся відповідальність лежить на батьках.

Стрічка новин