Третій день суду в Мінську над журналістками телеканалу «Белсат»

Сьогодні в Білорусі, в суді Фрунзенського району Мінська, завершилося третє засідання з розгляду карної справи проти журналісток першого незалежного телеканалу в Білорусі «Белсат»  Катерини Андрєєвої та Дар’ї Чульцової. Вони вже понад три місяці перебувають за гратами. Журналістки були заарештовані у Мінську 15 листопада минулого року, коли вели репортаж про масовий протест після трагічної смерті Романа Бондаренка. Їх звинувачують за статтею Кримінального кодексу «Організація та підготовка дій, які грубо порушують громадський порядок». Сьогодні стало відомо, що  держобвинувач у «справі» Катерини Андрєєвої і Дарини Чульцової просить у білоруського суду два роки позбавлення волі. Про перебіг судового процесу нам скайп-зв'язком з Мінська розповів представник телеканалу «Белсат» Дмитро Єгоров.

Журналістів «Белсату» заарештували під час прямого ефіру з місця, де білоруського патріота Романа Бондаренко схопили і побили до смерті невідомі в цивільному. Вони вели репортаж з 14-го поверху сусіднього житлового будинку, але після завершення акції протесту спецназівці зі зброєю вибили двері в квартиру та заарештували телевізійників.

Дмитро Єгоров, представник телеканалу «Белсат» 

- Сьогодні з самого ранку поблизу суду демонстративно стояв мікроавтобус з ОМОНОм. Ми, журналісти, тут в Білорусі сприймаємо це як демонстрацію, фактичну загрозу. Багато з журналістів приходять на такі суди прямо із зубними щітками в рюкзаках, щоб якщо потраплять «на сутки», щоб були хоча б якісь засоби гігієни.

Сьогодні в суді відбулися дебати сторін, прокурор запросила для журналісток по два роки колонії та конфіскації всієї їх техніки на користь держави. Також Катерина Андрєєва і Дарина Чульцова мали можливість останнього слова.   

Дмитро Єгоров, представник телеканалу «Белсат» 

- Катерина Андрєєва – журналістка, яка вела стрім і яку за це хочуть посадити на два роки колонії, так як і Дар’я говорила, що вона просто робила свою роботу і робила її гарно, вона говорила про всі ці абсурди, в яких ми живемо з серпня, а можливо, і всі ці 26 років. Дар’я, в свою чергу, ще раз сказала, що вона не вважає себе винуватою, що вона виконувала свої обов’язки і виконувала їх професійно, і що вона розраховує на справедливе розслідування справи, справедливе рішення суду.

Винесення вироку журналісткам першого незалежного телеканалу в Білорусі розпочнеться завтра о дев’ятій годині за київським часом. За словами Дмитра Єгорова, спрогнозувати, який буде вирок, важко, але колеги все ж сподіваються, що дівчат таки випустять. 

Дмитро Єгоров, представник телеканалу «Белсат» 

- Хоча б під так звану «домашню хімію», це такий арешт у Білорусі, домашній арешт, що пов’язаний також з обов’язковою роботою. Але, спостерігаючи динаміку, як виглядає білоруське правосуддя останніх місяців в таких політичних процесах, то судді в більшості випадків погоджуються з обвинуваченням, дають рівно стільки, скільки запросив прокурор. В нашому випадку це по два роки колонії.

Міжнародні правозахисники визнали журналісток «Белсату» політв’язнями, а в грудні вони стали лауреатами премії правозахисного співтовариства Білорусі «Журналіст року».

Стрічка новин