ВР: Революція Гідності – ключовий момент державотворення

Сьогодні на пленарному засіданні Верховна Рада розглядала заяву щодо подій Євромайдану та Революції Гідності. У проєкті постанови врахували рішення Європейського суду з прав люди. Що це за заява та скільки депутатів за неї проголосували, знають наші кореспонденти.

Верховна Рада ухвалила історичне рішення: офіційно визнала Революцію Гідності ключовим моментом державотворення. «За» проголосували 295 депутатів. Червоні кнопки прогнозовано натиснули представники опозиційної платформи «За життя».

Андрій Парубій, народний депутат України

- Майдан не дав зробити Україну колонією Росії. І українці в ту зиму проявили небувалий героїзм, захищаючи українську незалежність. Майдан став частиною української ідентичності. І тому сьогодні для російської пропаганди так важливо дискредитувати Майдан. І тому так важливо агентам Росії тут в залі показати, що Майдан – це був державний переворот.

Напередодні 7-ї річниці розстрілів Небесної сотні парламент таки визнав Революцію Гідності історичною подією. Торік на цю постанову не вистачило голосів. 

Віталій Безгін, народний депутат України

- Про що дана постанова? Вона не про політику, вона про справедливість і про вшанування. Про вшанування пам’яті людей-героїв, які віддали життя за невідворотній курс України в Європу.

Заявою Верховна Рада надала необхідну політичну оцінку подіям Майдану та засудила дії Януковича і беркутівців. Раніше Європейський суд із прав людини задовольнив низку позовів щодо порушень європейської конвенції з прав людини з боку тогочасної української влади.

- Ми як парламентарі засуджуємо діяльність окремих працівників підрозділу Беркут. І поліціянтів, які вбивали людей.

Олександра Устінова, народний депутат України

- Вони померли, чекаючи на ту справедливість, на те, щоб їхніх дітей визнали героями, а не переворотниками, як це зараз намагаються зробити Портнови через свої суди.

Соломія Бобровська, народний депутат України

- Цих очей ви ніколи не забудете, бо у них холонуть жили, чи вони побачать в морзі своїх синів, чи вони лежать в морзі, чи не лежать. У кого не підніметься рука проголосувати за цю постанову, купіть собі квитка. Їдьте врешті у той Ростов чи куди завгодно.

Після прийняття постанови стане легше притягувати до відповідальності беркутівців, силовиків та посадовців, котрі втекли в окупований Крим і у Росію.

Стрічка новин