Залізничники вимагають підвищення заробітних плат

В урядовому кварталі столиці сьогодні було неспокійно. Там на мирний протест вийшли декілька сотень працівників Укрзалізниці. Що вимагали спілчани, дізнавалась наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

У Києві 15 градусів морозу. Але в урядовому кварталі гаряче. Попри несприятливу погоду, на мирний мітинг під Кабмін з’їхались декілька сотень працівників Укрзалізниці з різних областей України. Найголовніша вимога до урядовців – підвищення заробітних плат.

Олександр, працівник Укрзалізниці

- У країні підвищуються тарифи, мінімальні всякі зарплати, вода підвищується, світло. Але зарплата залізничникам, кажуть, що її підвищувати не треба. Ніколи такого не було, я працюю 20 років, що за 20 років моєї роботи, що нам за півтора роки на жодну копійку не підвищують зарплатню.

Залізничники скаржаться: їх керівництво останні два роки не виконує умов колективних договорів та не переглядає посадових окладів. Тож багато молодих спеціалістів звільняються і їдуть працювати до Польщі.

Євген Дорош, працівник Одеської Укрзалізниці

- Я працюю за заробітну плату 6 300 грн. це моя заробітна плата, яку я заробляю. У штаті у нас, в нашому цеху, було 6 чоловік. 3 пенсіонери пішли, лишилося 3-є. А робота ж лишилась. На кого її розкинули? Її розкинули на нас. Але останні 2 роки немає доплат за це. Нічого. Приїхав сюди, бо вже не знаю, що робити. Чи мені звільнятися, чи їхати на Польщу працювати?

Попри ненормований робочий тиждень, залізничникам щороку урізають доплати та премії, кажуть мітингарі. Тому на підприємствах постійно звільняються люди. Обурює працівників Укрзалізниці і оклад керівництва.

Оксана Шкодіна, працівниця Одеської Укрзалізниці

- Ми почули таку цифру від одного з керівників - він сказав 625 тисяч гривень в місяць. Я, як голова профкому, отримую 9 тисяч гривень. А той, хто прийшов, йому будуть виплачувати на сьогоднішній день до 6-и тисяч. Хто в нас буде працювати? По чому будуть їздить у нас поїзда?

Митингарі кажуть: якщо їх вимоги не почують, будуть подавати колективні позови до суду на керівництво Укрзалізниці. Або навіть влаштовувати всеукраїнський страйк та зупиняти усі поїзди в Україні.

Стрічка новин